Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nový projekt Maxe Puchera

4.03.2018 | Autor: Petr Šulčík
Nový projekt Maxe Puchera
Rakušan Max Pucher a vedení Global Rallycross Championship uzavřeli dohodu o vzniku nové kategorie vozů GRC Platinum pro sezonu 2019.

Rakouský tým Maxe Puchera MJP Racing Rallycross uzavřel dohodu s vedením americké série Global Rallycross Championship o vzniku nové kategorie aut GRC Platinum. Od sezony 2019 se souběžně pojede šampionát jak na americkém kontinentu, tak také v Evropě. Obě série budou mít kolem osmi až dvanácti podniků. Nejlepší jezdci z obou šampionátů se poté utkají v závěrečném společném podniku.

Nové vozidlo kategorie Platinum bude využívat podvozek s rámem, který je lehčí a agilnější než současné vozy Supercars. Standardizací podvozku a použitím motoru s výrazně větší životností budou počáteční nákupní a provozní náklady podstatně nižší než v dnešní divizi Supercar. Série je otevřená výrobcům i soukromníkům. Výsledkem by mělo silné konkurenční závodění za zlomek současných nákladů týmů a sponzorů, což by mělo přivézt do rallycrossu další jezdce. 

MJP Racing - GRC

"Chceme se pokusit vytvořit cenově dostupné vozidlo. Každý rok vidíme mnoho talentovaných jezdců a týmů, kteří jednoduše nenajdou potřebný rozpočet a sponzory, aby mohli soutěžit na světové úrovni v rámci současné divize Supercars.Těšíme se na zahájení expanze seriálu GRC v Evropě," uvedl Max Pucher. Poprvé nová auta uvidíme na konci této sezony při posledním podniku Global Rallycross Championship, který se pojede v anglickém Lydden Hillu (27. a 28. října). Vzhledem k této situaci omezuje Pucher a jeho tým své starty v letošním mistrovství světa.