Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nové tratě #1 - Vilkyčiai Race Complex

27.03.2014 | Autor: Petr Šulčík
Nové tratě #1 - Vilkyčiai Race Complex
Do seriálu Rallycross Challenge Europe 2014 byl zařazen podnik v Litvě. Okruh Vilkyčiai Race Complex bude pro mnoho jezdců novinkou.

V kalendáři seriálu Rallycross Challenge Europe 2014 najdeme oproti loňskému roku dva nové podniky. Zatímco okruh v maďarském Nyirádu je pro většinu rallyrossových příznivců známý a svou kvalitou by si zasloužil místo v kalendáři mistrovství světa, novinkou je trať v litevském Vilkyčiai. Termín závodu je stanoven na 1. června.

Vilkyčiai Race Complex, jak zní oficiální název okruhu, není tak slavnou tratí, ovšem to neznamená, že není zajímavý. Rallycross zde má třicetiletou tradici. Vilkyčiai je považována za jednu z nejlepších tratí v severní Evropě. Nachází se nad ruskými hranicemi, jižně od přístavu Klajpeda, vzdálenost z Prahy je 1300 kilometrů. V posledních letech se zde konaly především podniky mistrovství Zóny severní Evropy. Díky zařazení Litvy do RCE by si do šampionátu mohli najít cestu také další jezdci z Polska, Ruska, Běloruska a pobaltských republik.

Samotný okruh je 900 metrů dlouhý, z padesáti procent se na něm střídá asfalt a rozemleté kousky asfaltu, které tolik nepráší jako tradiční šotolina. Povrch má lepší přilnavost a v případě deště nehrozí rozblácení tratě. Jezdci, kteří se loni v rámci RCE představili, volali po přidání několika podniků. Nechme se tedy překvapit kolik jich vyrazí na litevské dobrodružství.

Promovideo  - Vylkyčiai Race Complex