Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Norsko se dočkalo

13.06.2016 | Autor: Petr Šulčík
Norsko se dočkalo
K velké radosti norských fanoušků a svého fanklubu vyhrál pátý závod mistrovství světa v Norsku Andreas Bakkerud.

Série trvající tři závody je u konce. Nebo alespoň přerušena. Andreas Bakkerud využil znalost domácí tratě a zvítězil v pátém podniku světového šampionátu v rallycrossu. Po třech výhrách Mattiase Ekströma se z vítězství může radovat norský jezdec. V Hellu nebyl na trati poražen. Poprvé v historii mistrovství světa zvítězil jezdec ve všech čtyřech kvalifikacích, v semifinále a finále. Závod navštívilo dvacet tisíc diváků.

MS 2016 - Norsko

"Vyhrát závod na domácí půdě je skvělý pocit, jsem jako ve snu. Tým pracoval tvrdě v přípravě a byli jsme za to odměněni. Auto fungovalo perfektně. Timur byl po celý víkend hodně rychlý a před finálovou jízdou jsem se trochu obával. Byl to on koho jsem chtěl porazit. Všem mým fanouškům děkuji za podporu, znamená to pro mě hrozně moc," řekl po závodě Andreas Bakkerud.

MS 2016 - Norsko

Druhé místo zaznamenal v Norsku Timmy Hansen, který na stupně vítězů vystoupil podruhé za sebou. "Andreas odvedl výbornou práci tento víkend a výhru před domácím publikem si zaslouží. V Anglii jsem skončil třetí, tady druhý. Dalším závodem je Höljes kam se velmi těším. Šampionát je dlouhý, přibližujeme se místu, kde bychom chtěli být," uvedl Hansen.

Mattias Ekström skončil na třetím místě a před domácím závodem ve Švédsku je stále na prvním místě šampionátu. "Nebyli jsme tady nejrychlejší, ale bojovali jsme a získal jsem důležitých dvacet bodů stejně jako Petter Solberg a Sebastien Loeb. To je pro nás důležitý fakt. Do domácího závodu budeme vstupovat jako první v obou šampionátech, jak v jezdcích, tak mezi týmy. Rád bych v Höljes vyhrál potřetí za sebou," prohlásil po závodě Mattias Ekström.

MS 2016 - Norsko

Ze čtvrtého místa nebyla v týmu Pettera Solberga příliš velká spokojenost. "Musím přiznat, že vždy bojuji s touto tratí. Byl to zdaleka náš nejtěžší závod v šampionátu. Zkoušeli jsme všechno, co šlo, abychom nemuseli příliš riskovat. Věděli jsme, kde ztrácíme čas, ale nemohli jsme přijít na to proč. Tak frustrující!

MS 2016 - Norsko

Sebastien Loeb dokončil finále na pátém místě. Výborný víkend má za sebou Timur Timerzyanov, který šel do finále z první řady, ovšem zastavil ho defekt pneumatiky a skončil šestý. Výborně si v Norsku vedl také týmový kolega Janis Baumanis, kterého potkaly v semifinále technické problémy. Podobně jako Bakkerud si počínal v evropském hodnocení divize Super Car Kevin Hansen, kterému se také povedlo vyhrát všechny své jízdy a vyhrál podruhé za sebou.