Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nejlepší sezona Pavla Vimmera

26.02.2017 | Autor: Petr Šulčík
Nejlepší sezona Pavla Vimmera
Úspěšnou sezonu v rámci mistrovství Evropy divize Super1600 za sebou má Pavel Vimmer. V konečném hodnocení skončil na desátém místě.

Velmi podařenou sezonu, kdy se i v nejlépe obsazených závodech dokázal dostat mezi nejlepší dvanáctku, za sebou má Pavel Vimmer. V konečném hodnocení obsadil jezdec z Františkových Lázní desáté místo. "Sezonu hodnotím pozitivně. Umístění v nejlepší desítce v dané konkurenci není špatné," zhodnotil na úvod Pavel Vimmer. "Nevydařil se mi opět úvod v Portugalsku, kde jsem se nedostal do semifinále. Jinak jsme mezi nejlepšími nechyběli," dodal.

MS 2016 - Švédsko

Během sezony se mohl spolehnout na výborně fungující vůz Škoda Fabia. "Zkoušeli jsme řadu věcí v otázce nastavení. Měnili jsme převodovky, často také nastavení podvozku a tlumičů. Z těchto zkušeností bychom chtěli vycházet i v letošní sezoně. Žádná velká změna během zimy na autě neproběhla. Došlo jen na kontrolu a repasi všech zásadních komponentů," řekl český jezdec.

Kalendář pro mistrovství Evropy divize Super1600 není příliš citlivě sestaven. Místo Španělska letos jezdci pojedou v Lotyšsku a Anglii nahradila Belgie. V září je pak čekají tři závody, což je polovina sezony. "Přesouvat se v září během čtrnácti dnů z jednoho konce Evropy na druhý není příjemné. Ale zase chápu, že promotér musí takto reagovat vzhledem k náročnosti přeprav v rámci světového šampionátu. Závěr sezony pro nás bude dost náročný," ví dobře Pavel Vimmer.

MS 2016 - Španělsko

Tým Pavla Vimmera má i letos v plánu několik dalších závodů v pauze mezi jednotlivými podniky mistrovství Evropy. "Chtěli bychom startovat v německém Buxtehude v rámci německého mistrovství nebo během letní přestávky na nějakém dalším vybraném závodě. Jde především o to zůstat v závodním tempu a vyzkoušet na autě věci, na které v evropském závodě není čas," vysvětlil český reprezentant.

MS 2016 - Portugalsko

Evropský šampionát divize Super1600 začne na konci dubna v Portugalsku. Uzávěrka přihlášek pro účast v kompletním mistrovství je na konci února. Očekávat leze opět nárůst jezdců v této kategorii. "Zatím nevíme, kdo se přihlásí. Ale oproti loňsku konkurence určitě opět vzroste. Nečeká nás opět nic jednoduchého," uzavřel Pavel Vimmer.