Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Naposledy do Lydden Hillu

25.05.2017 | Autor: Petr Šulčík
Naposledy do Lydden Hillu
Pátý závod mistrovství světa hostí anglický Lydden Hill. Letos naposledy, tuto trať nahradí od příštího roku Silverstone.

Už jen s tříbodovým náskokem vyrazí do pátého podniku mistrovství světa v anglickém Lydden Hillu Mattias Ekström, dosud vedoucí muž průběžného pořadí šampionátu. Vítězstvím v předchozím závodě v Belgii se na Švéda dotáhl jeho krajan Johan Kristoffersson, který má na Lydden speciální vzpomínku. "Když jsem tu startoval poprvé narodilo se mi první dítě, navíc jsem se dokázal umístit na pódiu," zavzpomínal jezdec týmu PSRX Volkswagen. Ke změně pro tento závod dochází v týmu rakouském MJP Racing. Andrew Jordan zaskočí za Timo Scheidera, kterého čeká závod 24 hodin na Nürburgringu. Další novinkou je změna v týmu All-Inkl.com. René Münnich totiž v Anglii pojede poprvé s vozem Citroën DS3, který koupil od Pettera Solberga.

MS 2017 - Anglie

Jak už bylo dříve avizováno, Lydden Hill se letos objevil v kalendáři mistrovství světa naposledy. Od příštího roku se anglických závod pojede na Silverstonu. Trať bude představena v příštím týdnu. Zúčastní se jí Petter Solberg, Johan Kristoffersson, Andreas Bakkerud, Guy Wilks a s vozem Mini RX týmu JRM Racing Mikko Hirvonen, další úspěšný jezdec světového šampionátu v rally, který se v posledních letech věnoval především Dakaru.

MS 2017 - Anglie

V Anglii bude pokračovat už třetím závodem mistrovství Evropy divize Touringcar. V seznamu přihlášených najdeme i Romana Častorala, který ovšem svůj start odvolal. Závodit bude v Lyddenu i kategorie RX2 (RX Lites). Přímý přenos vzhledem k časovému posunu začíná na programu Nova Sport v neděli v patnáct hodin. Vyvrcholení závodu lze sledovat i na oficiálním Youtube kanálu Fia World Rallycross Championship.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2017 - Anglie (Lyden Hill)