Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Na Setkání mistrů od Adama po S1

10.11.2015 | Autor: Petr Šulčík
Na Setkání mistrů od Adama po S1
Markku Aléna doprovodí Juho Hänninen. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy ve dnech 21. a 22. listopadu nabídne dokonalý mix závodní techniky.

Autodrom v Sosnové u České Lípy ve dnech 21. a 22. listopadu přichystal pro diváky již čtrnáctý ročník akce, kterou motorističtí fanoušci znají pod názvem Global Assistance Setkání mistrů. Divákům se zde každoročně představují jezdci z rally, rallycrossu a autokrosu. Letos bude hlavní hvězdou finský rally šampion Markku Alén, který usedne do Škody Octavia WRC a Opelu Kadett C-GT/E 16V. Kromě dalších hvězd motoristických disciplín, které se představí v hlavním programu a v paralelních jízdách muž proti muži, ale pořadatelé namíchali velmi zajímavý koktejl do vloženého programu a exhibičních jízd.

Setkání mistrů 2014 - Sosnová

Když bychom chtěli zjistit, kdo letos při Setkání mistrů ukáže nejvýkonnější vůz, správnou odpověď bychom zřejmě našli mezi dakaristy. Svůj LIAZ, který má za sebou Rallye Dakar, totiž v jízdě předvede divákům Martin Macík. Jeho LIAZ má výkon něco kolem 900 koní a tomu bude jen velmi těžké konkurovat. Výkonově blízko k dakarskému monstru je ale jiný a o mnoho menší soutěžní automobil, který patří mezi velká divácká lákadla. Fanoušci jej mohli několikrát vidět například na Barum Rally v rukou Jozefa Béreše. Ano, jedná se o slavnou Audi S1 a do Sosnové ji přiveze Stanislav Brousek.

Setkání mistrů 2015 - Sosnová

U velkého výkonu ale ještě zůstaňme. Vůz, který má nejspíše jeden z nejlepších poměrů výkon – váha, bude při setkání mistrů v rukou skutečného mistra volantu a velkého baviče diváků. Už tak početný Hájek Rally Team totiž při Setkání mistrů opět rozšíří Tomáš Enge, skvělý okruhový závodník a dosud jediný Čech ve formuli 1. Tomáš Enge si letos vyzkouší čtyřlitrovou autokrosovou buggy od Jaroslava Hoška. To, že si Tomáš Enge tenhle speciál dokáže vychutnat, o tom asi není třeba pochybovat.

Pokud jsme u výkonu motoru, tak naopak jedno z nejslabších vozů při Setkání mistrů v Sosnové dostane také velmi zajímavého řidiče a současně skvělého jezdce. Bude jím mistr světa v rally kategorie WRC 2, mistr Evropy v rally a vítěz seriálu IRC, Fin Juho Hänninnen. I ten dorazí do Sosnové na pozvání Hájek Rally Teamu a objeví se nejen za volantem týmového Opelu ADAM cup. Týmovým kolegou mu kromě Markku Aléna bude ale také Josef Peták. Ten si vyzkouší populární Opel Kadett C-GT/E 16V.

Setkání mistrů 2015 - Sosnová

Ve vloženém doprovodném programu se na trati ukáží i další divácky atraktivní motoristické disciplíny, jako je například drifting. Šou, plnou spálených pneumatik, kouře a pořádných smyků předvedou skvělí drifteři Pro, Marco Zakouřil,Stanislav Bezouška, Michal Reichrt, Street, Jiří a Martin, David Levička, a Michal Vychodil. Pořádně smykující BMW v Sosnové ale také předvede rally jezdec Martin Semerád, který jej využívá pro kurzy sportovní jízdy ve své Driving Academy. Během polední pauzy si v Sosnové budete moci zajít na velkou autogramiádu pro podpisy svých oblíbených jezdců, kterých se tentokrát při Global Assistance Setkání mistrů sejde opravdu pěkná řádka.

Nezapomeňte, že XIV. Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy se uskuteční v sobotu 21. a neděli 22. listopadu, kdy na sobotu připadají volné a tréninkové jízdy na autodromu a na neděli hlavní program včetně vložených exhibičních jízd.

Vstupenky zakoupíte na pokladnách autodromu Sosnová nebo v předprodeji. Více informací o XIV. Global Assistance Setkání mistrů a dalších akcích na autodromu v Sosnové najdete na www.autodrom.cz a na facebooku (Autodrom Sosnová).

text: Petr Eliáš