Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

MS se v příštím roce představí v USA!

23.10.2017 | Autor: Petr Šulčík
MS se v příštím roce představí v USA!
Poprvé ve své historii se mistrovství světa v rallycrossu představí také ve Spojených státech amerických. Pojede se na trati v Austinu.

V příštím roce zamíří světový šampionát poprvé do USA. Pojede se na trati Circuit of the Americas v Austinu v termínu 29. a 30. září. Americký trh je jedním z klíčových pro týmy mistrovství světa. Kalendář pro sezonu 2018 bude obsahovat devět evropských závodů a k tomu podniky v Kanadě, Americe a Jižní Africe. 

Circuit of the Americas

"Spojené státy byly v naší mysli od vzniku světového šampionátu v roce 2014. Jednali jsem na několika místech, ale u Austinu jsme přesvědčeni, že dokáží vybudovat skutečně perfektní zázemí pro rallycross. I díky pozici IMG v USA doufáme, že podnik skončí úspěšně. Kromě rallycrossu by se v Austinu měly představit také jiné sporty, všechno by mělo proběhnout v rámci festivalu. Trať vznikne mezi zatáčkami 12 a 15  odkud diváci uvidí celou trať z přírodních tribun a vlastních židlí," uvedl Paul Bellamy, výkonný ředitel mistrovství světa. 

Výstavba nové trati v Austinu, kde už se koná Formule 1 i MotoGP, začne v následujících měsících.