Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa začíná!

11.04.2018 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa začíná!
Zimní přestávka a všechna testování jsou u konce. V Barceloně odstatuje pátý ročník mistrovství světa v rallycrossu.

Velký útok na jezdce Volkswagenu. Tak by se dal charakterizovat letošní ročník mistrovství světa v rallycrossu. Po loňské dominanci švédsko - německého týmu a Kristofferssonově titulu se ani nic jiného očekávat nedá. Poslední test na Silverstonu napověděl, že výborně připravený je Ekströmův tým EKS Audi. Ale jsou to pořád jen testy a skutečné rozvržení sil ukáže a úvodní závod v Barceloně.  

ZSE 2018 - Slovensko

Boj i tituly začíná i v mistrovství Evropy. V nejsilnější divizi Supercar obhajuje titul Anton Marklund, který se na start sezony postaví se stejným vozem jako loni. Konkurentů má víc než dost. Nás může těšit, že i Česko má v této divizi svého zástupce. Aleš Fučík po zisku titulu mistra Evropy v autokrosu přestavěl svou fabii na rallycross a zúčastní se všech pěti závodů. Početná skupina českých závodníků pokračuje také v divizi Super 1600. Čeští jezdci měli přes zimu plné ruce práce. Od letošní sezony musí být vozy této divize vybaveny shodnými řídícími jednotkami. Tato změna neprobíhala lehce a komunikace s britským  dodavatelem nebyla jednoduchá. Pětici Josef Šusta, Ondřej Smetana, Václav Veverka, Pavel Vimmer a Marcel Suchý čeká v letošní sezoně opět šest závodů. Je na čase vyrazit, začínáme!

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Španělsko (Barcelona)