Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa poprvé v USA!

28.09.2018 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa poprvé v USA!
Poprvé ve své krátké historii se mistrovství světa v rallycrossu představí divákům v USA. Desátý závod letošního kalendáře se pojede na trati v Austinu.

Mistrovství světa míří z Lotyšska podruhé v letošní sezoně za oceán. Po Kanadě jsou na řadě Spojené státy americké. Na trati Circuit of Americas v Austinu, kde se koná vedle Formule 1 i Moto GP, se pojede vůbec poprvé. A právě tady má možnost Johan Kristoffersson obhájit titul mistra světa. Nyní má vedoucí jezdec světového šampionátu náskok 73 bodů a k zisku titulu mu jich stačí v Americe získat sedmnáct, v případě že druhý v pořadí Mattias Ekström vyhraje a získá plný počet třiceti bodů. Jenže o konečné pódiové umístění bojuje hned čtveřice až pětice jezdců. Ekströma, Bakkeruda, Loeba a Solberga dělí od druhého do pátého místa pouhých šest bodů. Šestý Timmy Hansen, který před Ekströmem zvítězil minulý týden na Nitro World Games, podniku pořádaným Travisem Pastranou, ztrácí osmnáct bodů na Ekströma. Uvidíme, co závod na nové trati přinese. V USA se bude rozhodovat také o titulu v americkém šampionátu mezi Tannerem Foustem a Scottem Speedem (oba Volkswagen Beetle). Záznamy z kvalifikací a následný přímý přenos bude možné sledovat vzhledem k časovému posunu v neděli na programu Nova Sport 1 od 21 hodin. 

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - USA (Austin)

MS 2018 - Lotyšsko