Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa pokračuje ve Španělsku!

25.04.2019 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa pokračuje ve Španělsku!
Společně se druhým závodem mistrovství světa začne ve španělské Barceloně také evropský šampionát divize Super1600 se čtyřmi českými zástupci.

Prvním závodem na evropském kontinentu bude o víkendu pokračovat mistrovství světa. Druhý podnik sezony bude hostit španělský okruh Circuit de Catalunya. Až Španělsko definitivně ukáže, jaké letos můžeme očekávat rozložení sil v šampionátu. Budou nejrychlejší vozy Peugeot bratří Hansenů (mechanici měli plné ruce práce aby stihli Timmyho vůz po havárii v Abu Dhabí opravit), Audi Andrease Bakkeruda a Liama Dorana, Hyundai v rukou Niclase Grönholma, penalizovaného vítěze z Abu Dhabí, a nebo se v popředí ukáží konečně také Renaulty. Svoji rychlost v prvním závodě ukázali i nováčci Krisztián Szabó a Rokas Baciuška. Zajímavé jméno usedne do fiesty týmu Stard. Vedle Janise Baumanise pojede bývalý soutěžák Jani Paasonen. Mimo permanetně přihlášené se ve Španělsku zařadí ještě Tamás Karai,  Sir Chris Hoy (šestinásobný olympijský vítěz v cyklistice) a veterán Hervé Knapick.

MS 2017 - Španělsko

Poprvé o evropské body se letos pojede v divizi Super1600. K největším favoritům budou opět patřit jezdci týmu Volland Racing, který do Španělska přiveze pět vozů Audi A1 (Marton, Egorov, Nuriev, Shigaboutdinov, Belevskiy). Chybět nebude ani čtveřice českých reprezentantů Josef Šusta, Pavel Vimmer, Marcel Suchý a Tomáš Krejčík). Závod můžete celý sledovat na youtubovém profilu FIA World Rallycross, žádná z českých televizních stanicí závod nevysílá.

Odkaz na živé vysílání - youtube.com 

Seznam přihlášených jezdců - MS 2019 - Španělsko (Barcelona)