Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Marek Joura - přestup z autokrosu

4.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
Marek Joura - přestup z autokrosu
Po několika letech by se do mistrovství Evropy nejsilnější divize Supercar měl vrátit český jezdec. Z autokrosu přestupuje do rallycrossu Marek Joura.

V loňské sezoně se mu podařilo získat titul mistra republiky v divizi TouringAutocross. Do mistrovství Evropy této kategorie se mu ale nechce. Mladý český jezdec Marek Joura hledá svou další motivaci v rallycrossu. "Přestupovat do mistrovství Evropy v autokrosu nebudu. Úroveň této kategorie jde dolů a v Evropě stejně závodíte většinou proti českým závodníkům. Proto v našem týmu vznikla myšlenka pustit se do stavby vozu pro rallycross," vysvětluje svůj přestup Marek Joura.

Marek Joura

foto: Tomáš Němec

Loni závodil s Mitsubishi a ani letos nedojde ke změně. Jen model Lancer vymění za menší Mirage. "Stavba nového vozu je velmi časově náročná a zatím nevíme, kdy budeme připraveni. V plánu máme nejprve závody mistrovství Zóny střední Evropy, kde bych chtěl vůz otestovat. V úvahu připadá italská Maggiora nebo později Sedlčany. V závěru sezony bychom rádi naskočili do mistrovství Evropy v závodech ve francouzském Lohéacu a lotyšské Rize," prozradil své plány český závodník.

Marek Joura

Tým Marka Joury úzce spolupracuje s týmem Komvet Davida Komárka. "Ti se postarají o převodovku a motor. Chtěli bychom dostat značku Mitsubishi do podvědomí lidí v tomto sportu. A postarat se o lepší reputaci této značky. Rallycrossu se chceme věnovat delší dobu, nejde o projekt na jednu sezonu," uvedl Joura.

Má český jezdec nějaké zkušenosti z rallycrossem? "Žádné. Loni jsem se byl podívat na zónovém závodě v maďarském Nyirádu. Jinak znám tento sport jenom z televize," uzavřel český reprezentant.

Marek Joura

nar. 30.5. 1996
mistr ČR v autokrosu - divize 6 - 2015 (Škoda Felicia)
mistr ČR v autokrosu - divize TouringAutocross - 2016 (Mitsubishi Lancer Evo IX)