Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Malinkej Racing i v Sosnové s dvěma vozy

26.10.2018 | Autor: Petr Šulčík
Malinkej Racing i v Sosnové s dvěma vozy
Na zítřejší poslední závod Rallycros Cupu 2018, který se pojede v Sosnové, se pilně připravovali i v týmu Malinkej Racing.

Jak jste mohli zaznamenat, tým Malinkej Racing se na posledním závodě MČR v rakouském Fuglau objevil se dvěma vozy. Druhý vůz byl pořízen od soupeře Honzy Kubíka, který ukončil letošní sezonu o závod dříve a díky tomu jsme mohli vidět na startu jak Tomáše Malinkýho Šmída, tak Davida Hasmana. "Byl to logický a nutný krok, abychom se mohli rozvíjet a nabídnout tak Davidovi a dalším zájemcům startovat, i když je první auto obsazeno. Z důvodu mého náhlého odchodu z práce a nedostatku financí jsem se rozhodl auta půjčovat na úkor svého ježdění, nedá se nic dělat ale nakonec i to mě baví. Navíc se objevila poptávka od dalších zájemců a s jedním autem bychom jim nemohli vyjít vsříc. Teď tedy máme doma dva stejné vozy VW Polo GTi, jedno s číslem 767, kterému říkáme "šestka", a 797, kterému říkáme "devítka", upřesňuje týmový "boss" Malinkej.

MMČR 2018 - Fuglau

Vraťme se ale ještě na moment do Fuglau, protože to nebyl závod zrovna jednoduchý a startu také předcházeli změny a nepříjemnosti. "Šest dní před startem jsme se rozhodli ve spolupráci s partnery a hlavně Hasman Klima, že dojedeme pro druhý vůz, aby mohl závodit i David, ale tím jsme si přidělali práci, což by ještě nebylo tak hrozné. Bohužel, při nakládání mého auta jsem ale nenajel ani na vlek, protože odmítl spolupracovat motor a z auta se kouřilo. Navíc jsem měl mechanika na jiné závodní akci ve stejný den, takže jsem to chtěl zabalit a nestartovat se "šestkou". Nakonec jsem se dohodl s letošním mistrem v naší třídě N16000 Markem Honzíkem, který byl pro přes noc motor vyměnit za rezervní a nevyzkoušený. Povedlo se a my ve 4 hodiny ráno dojeli do Fuglau, zatím co vůz pro Davida už byl od večera na místě. Po dvou hodinách spánku nás čekal celý mokrý den i okruh s místy novým asfaltem, který pěkně klouzal. Aby toho nebylo málo, hned v první rozjížďce jsem v první zatáčce trefil gumy v pravo a málem šel přes střechu, ale ustál jsem to a s ohnutou spojovačkou pokračoval dál. Po celou dobu to byl z mé strany, i strany auta podprůměrný výkon. Netrefoval jsem starty a byl jsem dost unavený a bez nálady. Výsledkem bylo páte místo po rozjížďkách. David byl v tu dobu po zvykání si na nové auto šestý, a oba jsme startovali ve finále vedle sebe, což v danou chvíli bylo ok. Na stejných místech jsme dokončili soutěž a upřímně, z Fuglau si já osobně nevezu jezdecky nic, ale máme nové zkušenosti s novou tratí a víme co je potřeba opět změnit. Taky máme opět poničená auta, vetšinou od jednoho ze soupěřů, kterému se to sice vymstilo a nedostal se do finále, ale taky nám zničil rozjížďky, mě konkrétně z prvního místa a vůbec nedokážu pochopit, proč se to dělo a co se tím dokázalo ..." uzavírá k Fuglau Malinkej.

MMČR 2018 - Fuglau

V pátek 26.10. se ale tým přesouvá opět na poslední podnik, tentokrát Rallycross cupu do Sosnové, kde se objeví zcela nové jméno. Je jím Petr Třešnák ze společnosti Atlantik Produkt, který se byl v týmu Malinkej Racing již několikrát podívat při MČR a zaujala ho myšlenka vyzkoušet si Polo a rallycross. "S Petrem Třešnákem nás seznámil David Hasman. Petr nadhodil, že by si zkusil jeden závod, a když se mu to bude líbit, chtěl by toho jet více. Nejlepší varianta a v podstatě teď ke konci roku jediná je Sosnová. Původní motor ze "šestky" se chystá až na příští rok, vychytali jsme tedy ten co jel Fuglau na rychlo a více méně jede už stejně jako původní, takže auto je znovu v kondici. Jsem hrozně zvědavý, jak se Petrovi povede. Je to mladý kluk a v civilu sedlá velmi pěknou a rychlou bestii, těším se co z auta a sebe dostane. Bude mít maximální podporu ode mě a týmu, stějně jako David Hasman, a já si prvně vyzkouším starat se o dva vozy bez závodění, a na to se taky těším. Někdo to musí držet na uzdě ... :-) Záleží mi na spokojenosti lidí, co si u nás půjčí auto, v podstatě se jim snažíme dát vždy minimálně to co mě, když závodím, plus veškerý komfort co zvládneme. Na příští rok plánujeme se zase o něco posunout ve službách, auta a motory půjdou komplet repasovat a určitě budeme opět auta půjčovat. Doufám, že mi zbyde sedačka pro mě do MČR, které bych rád přístí rok zopakoval, ale s trochu "rychlejším" přístupem a lepšími výsledky."

Na příští rok se ještě nechme překvapit, co nám závodní život Malinkej Racing přesně nachystá, již dnes a zítra se ale můžete se všemi potkat na autodromu Sosnová u České Lípy, kde mimo Malinkej Racing startují samá zvučná jména a je jich kolem 120 kousků. Vidíme se u trati.