Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Malinkej Racing do Sosnové nepřijede!

24.06.2020 | Autor: Tisková zpráva
Malinkej Racing do Sosnové nepřijede!
Dlouho očekávaný a pro Tomáše Šmída dá se říci opravný závod v Sosnové, který se pojede o tomto víkendu, se bohužel pro tým Malinkej Racing neuskuteční.

Teda takhle, ono se jede, ale modré strany s logem MR a VW Polo GTi ve třídě National1600 neuvidíte. Proč? A jaké vlastně byly letošní plány? To nám řekne jezdec sám.

„Plány byly maximální, ještě před coronarýmou, říkal jsem si že rok 2020 si dám sám za volantem s Polem a pojedu co to dá a co umím. Hrozně mě mrzelo že jsem blbě praštil loni na posledním závodě s autem, říkal jsem si, že když už se stalo, tak bych to mohl napravit spokojeným divákem, a slušnou reklamou pro partnery v roce 2020, když bych nachystal vše v topu a dal do toho co jde."

A tak jsem v zimě začal vše dělat, oprava nebyla na kastli, ale v podstatě od předního okna dopředu nic nezbylo, a zbytek je plech za pár tisíc, takže se začalo dělat auto technicky jako nové. No a přišly problémy. Nejprve jsem bojoval s nemocnýma vnitřnostma a trochu jsem odložil celé závodění. Pak mně potkaly dvě autonehody při běžném provozu, přičemž ta druhá byla fakt velká a bohužel jsem ji i způsobil přehlédnutím auta, přišel jsem o svoje auto a zase mě to na chvilku vyřadilo z provozu. Tím se nám trochu zkrátil čas a pokladna, ale korona nám dala druhou šanci. Tak jsem si říkal ok, mám rozsekanou hlavu, na nohu pajdám, sezona je kvůli opatření stejně pryč, nikdo neví co se pojede, a tak až to začne, budu snad už nějak ok, letos to dorehabilituju, potrénuju co jde a uvidíme jak moc mě to ovlivní."

"Tím se ale všechno tak nějak rozhodilo, po koroně přišla nonstop práce což je super, ale zase nezbývalo moc času na závody, ale hlavně přišly chyby, a tak to došlo až tam, že teď pár dní před závodem nejsme schopný poskládat funkční ozkoušené auto a jet na závod. Prostě to nejde, protože se přišlo na další vadné díly, motor v autě není a nebude do soboty a já teď nemůžu dělat nic než v klidu dodělat vše jak má být a odstartovat později na některém z podniků RX Cupu, nebo ještě jinde, než se poprvé ukážeme na trati MČR v Sedlčanech. Sosnová byla pro mě hodně důležitá, chtěl jsem tam napravit ten loňský Joker a tak trochu si zase říct že už je to všechno pryč, ale bohužel si budu muset počkat. To, co mě ale více trápí je, že jsem tuto zimu nezvládl ukočírovat závodně a domluvit všechno správně, ale život a zdraví má pořád prostě přednost, jinak se na závody stejně nejede. Jsem hrozně rád, že se mnou dál spolupracuje Martin Melmuk a jeho firma Proresta, toho nebýt tak letos sezóna vůbec není, a také Atlantik produkt, který v čele s Petrem Třešňákem letos staví ve vlastním novém týmu Polo S1600, a proto mě hrozně moc mrzí že je v tuto chvíli musím zklamat a posunout náš start sezony o kus dál. Podařilo se mi i sehnat další partnery jako jsou Halex Příbram Euro WC, Obklady Dubský, MigMag, z Protlumu nám udělali super cenu na opravu tlumičů a my prostě nejedeme. A tak jsem z toho hrozně moc zklamaný, protože toto dobrá vizitka pro Malinkej Racing není."

"Ani mi tak nejde o moje svezení, ale je mi to docela blbé pro ty lidi co mi pomáhají po takové době závodnického půstu, když mi všichni říkají jak se těší, že pojedeme... Dnes jsem i obvolával lidi, co by teoreticky mohli mít nějaké auto k půjčení, ale buď je to nad moje finanční možnosti, nebo je neznám, a nebo se to už nedá. Leda by někdo nemohl sám jet a potřeboval by, aby auto jelo … ať se mi ozve … ale zase naivní jak ve dvaceti už taky nejsem. Nezbývá ale než bojovat dál a hned jak auto pojede, vymyslím co nejbližší start i kdyby to mělo být mimo RX. Jo a abych nezapomněl, velice také děkuji panu Dufkovi, pořadateli závodu v Sosnové, který mi vyšel maximálně vstříc v jakékoliv komunikaci, a ještě jednou se omlouvám že nepřijedeme.“