Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kučera letos pojede zónu

21.02.2018 | Autor: Petr Šulčík
Kučera letos pojede zónu
Po loňské sezoně v mistrovství Evropy se letos Zdeněk Kučera chystá především na závody zónového a českého šampionátu.

Do sezony 2017 evropského šampionátu vyrazil Zdeněk Kučera s novým vozem Škoda Fabia třetí generace. Čekal ho nelehký úkol v podobě velké konkurence v divizi Super1600. Z šesti závodů se mu podařilo bodovat pouze na úvodním závodě v Portugalsku. "Nebyla to pro mě jednoduchá sezona. V Portugalsku auto fungovalo celkem dobře a nic nenasvědčovalo tomu, že by měly přijít nějaké problémy. Ale ty se projevily na obou dalších závodech v Belgii i ve Švédsku. Už od začátku se mi nedařilo ani ve Francii. Jediný závod, kde auto fungovalo bylo Lotyšsko. Sice nám nepřálo počasí, ale z auta jsem měl konečně dobrý pocit. Oproti předchozímu autu jde o velký posun, ale chce to čas a najezdit kilometry. To se nám loni moc nedařilo," zhodnotil český jezdec loňskou sezonu.

MS 2017 - Lotyšsko

Zdeněk Kučera v mistrovství Evropy více jak dvě sezony nezávodil. Šampionát se opět posunul na vyšší úroveň. "Závodit proti jezdcům, kteří jsou mladší a závodění se věnují profesionálně je velmi těžké. Mají najeto mnohem více závodních kilometrů a pro mě, co to dělám jen jako koníčka, je to velký problém," uvedl Kučera. Hlavním programem Zdeňka Kučery v tomto roce bude zónový šampionát a mistrovství republiky. "Uvidíme, jak na tom budu časově, ale rád bych absolvoval oba šampionáty. Volím tuto variantu také vzhledem k počtu závodních kilometrů, kterých potřebujeme najet mnohem více než v mistrovství Evropy. Doufám, že se nám podaří auto posunout a budu se v něm cítit daleko lépe než loni," prohlásil Kučera. "Věřím, že se v zóně sejde zajímavá konkurence," dodal.

MS 2017 - Belgie

Hlavním důvodem neúčasti v mistrovství Evropy je především kalendář. "Nemůžu si dovolit jet do Španělska, vrátit se, a po čtyřech dnech vyrazit do Portugalska. Navíc ještě dvakrát jet přes Francii, kde jsou drahé dálniční poplatky. Kalendář není šťastně postaven. K tomu ještě vypadl nejlepší závod ve Švédsku. To bylo rozhodující." Na jezdce divize Super1600 čeká letos dlouhá letní pauza. Naposledy budou závodit na začátku června v Norsku a pak až v září ve Francii. "Uvidíme jak se sezona bude vyvíjet. Přemýšlím eventuelně o startech ve Francii a v Lotyšsku nad rámec mého programu."  

MS 2017 - Německo - Buxtehude

Přípravy na sezonu 2018 už jsou v plném proudu. "Probíhají repase všech základních komponentů. Zásadní změnou projde zadní náprava a také brzdy. Chceme auto také ještě odlehčit, aby se více dalo pracovat s rozložením hmotnosti auta."