Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kromě tradičních disciplín také Dakar

28.10.2013 | Autor: Petr Šulčík
Kromě tradičních disciplín také Dakar
23. a 24. listopadu se v Sosnové uskuteční Global Assistance XII. Setkání mistrů, které letos nabídne více než v jiných letech.

V Global Assistance Racing Aréně v Sosnové u České Lípy se přesně za jeden měsíc, tedy 23. a 24. listopadu představí výběr z toho nejlepšího z českých automobilových soutěžích rally, z rallycrossu a autokrosu. To diváci, kterých každoročně do Sosnové zamíří několik tisíc, dobře vědí. V letošním roce se ale chystá jedna novinka, v podobě představení speciálů z maratónské Rally Dakar. Na autodromu by se tak měl představit například Aleš Loprais nebo motocyklista David Pabiška.

Listina přihlášených posádek momentálně není ani zdaleka uzavřená ani v jedné z disciplín, ale už teď můžeme představit některá jména. V kategorii rally by se mohl o obhajobu loňského vítězství pokusit Martin Prokop, který se v Sosnové opět ukáže s Fordem Fiesta WRC. Se stejným vozem by se ale měl prezentovat i jeden z nejlepších českých soutěžáků nedávné minulosti a velký showman Štěpán Vojtěch. Ten v minulosti svedl mnoho skvělých soubojů s Václavem Pechem jun., který do Sosnové přijede oslavit titul mistra ČR v rally pro rok 2013 se svým MINI John Cooper Works. To ale nejsou zdaleka všechna jména z kategorie rally a překvapení by se mohlo konat i v kategorii historiků.

V posledních letech je tím absolutně nejrychlejším jezdcem Setkání mistrů Němec Marc Basseng s rallycrossovou bestií Škoda Fabia. Neměl by s týmem Münnich chybět ani letos a navíc by v Sosnové měl představit zbrusu nové Audi. V autokrosu můžeme slíbit účast nestora českého autokrosu, ale také pravidelného účastníka Setkání mistrů, kterým je Jaroslav Hošek. Nebude ale za autokrosaře určitě sám a diváci se tak mohou těšit na plameny létající z výfuků bugin, stejně jako na neskutečné smyky, které borci z autokrosu předvádějí.

Poznamenejte si tedy ve svém kalendáři 23. a 24. listopadu, kdy se v Global Assistance Racing Aréně v Sosnové uskuteční XII. Global Assistance Setkání mistrů. V sobotu 23.11. jsou na programu volné jízdy na okruhu a neděle 24.11. bude tradičně patřit paralelním jízdám na autodromu. Více informací a ceny vstupného sledujte na www.autodrom.cz a na facebooku.