Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kristoffersson Motorsport zkompletoval sestavu pro MS!

1.08.2022 | Autor: Petr Šulčík
Kristoffersson Motorsport zkompletoval sestavu pro MS!
Švédský tým Volkswagen Dealer Bauhaus představil kompletní jezdeckou sestavu pro tuto sezonu mistrovství světa.

Volkswagen Dealerteam BAUHAUS doplnil svou sestavu pro úvodní sezonu nové elektrické éry mistrovství světa v rallycrossu o vítěze soutěže Euro RX. Vedle Johana Kristofferssona budou za tým Kristoffersson Motorsport startovat Ole Christian Veiby a mladý Gustava Bergströma.

Veiby je známý jak v rallycrossových, tak v rallyových kruzích. Rodák z Kongsvingeru se věnuje převážně rallye a svůj talent prokázal několika vítězstvími a několika umístěními na stupních vítězů v kategorii WRC2. V roce 2022 oživil svou kariéru v rallycrossu a skončil celkově šestý v hodnocení RallyX Nordic. Nyní je připraven na svůj plnohodnotný debut v MS, kde se spolu s Kristofferssonem budou snažit získat pro Volkswagen Dealerteam BAUHAUS vytoužené prvenství mezi týmy. Bergström je synem Ronnieho Bergströma - inženýra KMS, který po mnoho sezón působil ve švédské domácí sérii cestovních vozů (STCC). Gustav narozený ve Stockholmu začal závodit teprve loni v kategorii Supercar Lites jak v RallyX Nordic, tak ve švédském mistrovství. V Höljes debutoval v evropském šampionátu divize Euro RX1.

"Už několik let se věnuji rallye, a i když v ní budu pokračovat, myslím, že je čas na změnu a bude zajímavé dělat něco nového. Rallycross s elektromobily mi prostě připadají správné a je skvělé, že se vracím ke KMS. Naše spolupráce začala téměř před deseti lety, takže kluky znám docela dobře. Je skvělé opět pracovat po Johanově boku. Podle mého názoru je to nejlepší jezdec na světě a není pochyb o tom, že jeho zkušenosti mají cenu zlata. Má neuvěřitelné znalosti v rallycrossu a společně jsme vytvořili dobrou dvojici. Byl bych rád, kdyby nás to posunulo a mohli jsme bojovat o přední umístění," řekl Ole Christian Veiby. 

"Můj debut v mistrovství světa je splněným snem. Loni jsem byl v rallycrossu úplný nováček, ale okamžitě jsem si tuto disciplínu zamiloval. Nedělám si iluze, že mě čeká nesmírně těžký úkol, protože mistrovství světa je samotný vrchol, ale chci získat co nejvíce zkušeností a rychle se učit. Jedno je jisté - s Johanem a Ole Christianem po boku a s Tommym Kristofferssonemu v roli šéfa týmu mám ty nejlepší učitele, jaké jsem si mohl přát," uvedl Gustav Bergström.

"Je to skvělý pocit, že můžeme na trať nasadit tři vozy a začít tak novou kapitolu v rallycrossu. Dát vše dohromady byl obrovský projekt, ale jsme nesmírně hrdí, že se nám to ve spolupráci s našimi partnery a bývalými zaměstnanci Volkswagen Motorsport podařilo. Mezi sebou máme spoustu zkušeností - což si myslím, že bude velkou výhodou - a všichni máme stejný cíl. Elektrická éra MS otevírá dveře, které byly dosud zavřené - jsou tu lepší možnosti, než jsme měli dosud. Je jasné, že nás čeká ještě spousta práce a víme, že musíme přesvědčit fanoušky, ale upřímně řečeno, jsem si jistý, že to bude obrovská akce s mnoha souboji mezi velmi rychlými jezdci, vozy a týmy," dodal Tommy Kristoffersson.