Krátká ale úspěšná sezóna pro Mlejnek Racing

7.03.2021 | Autor: Tisková zpráva
V roce 2020 vstoupil do rallycrossu tým Mlejnek Racing a to rovnou v rámci divize National1600 Mistrovství České republiky.

Nový tým s jezdcem Štěpánem Mlejnkem za sebou má rok učení a i v této sezoně bude pokračovat v divizi National1600 republikového šampionátu. Jaká byla pro Mlejnek Racing sezona 2020?

Sosnová

Sezóna pro nás bohužel díky opatřením začala až závodem v Sosnové. Pro Štěpána Mlejnka to byl úplně první závod a první zkušenosti s rallycrossem. Do závodu jsme tedy vstupovali s velkou pokorou. V pátek nás čekalo seznamování se systémem závodu, který nám chvíli trvalo pochopit. Tímto děkujeme klukům z Autosema Racing, kteří se nás ujali a kdykoliv jsme měli nějaké otázky, tak rádi poradili. V Sosnové to bylo tedy hlavně o seznámení se s technikou, tratí a taky soupeři, kteří nás, jak už to v kategorii National1600 bývá, vůbec nešetřili. Z prvního závodu jsme si odvezli  šesté místo.

Sedlčany I.

Druhý závod se konal v Sedlčanech. Zde jsme měli alespoň trochu výhodu oproti Sosnové a to tu, že jsme tady na jaře odjeli pár testovacích kilometrů. Oproti ostříleným závodníkům to ale nebylo moc. Štěpán se dostal do finálové jízdy, která byla vzhledem k deštivým podmínkám velice zajímavá. Chvíli jel na druhé pozici, ovšem mlžící se čelní okno mu na tempu hodně ubralo a tak se propadl na místo čtvrté. Po penalizaci soupeře, to ovšem bylo první pódiové umístění. Třetí místo!

Sedlčany II.

Třetí a poslední závod sezóny se jel opět v Sedlčanech. Po předchozím závodu byl Štěpán v sobotu poněkud nervózní a nemohl se dostat do tempa. Večer ho jeho otec Aleš Mlejnek lidově řečeno trochu „proplesknul“ a v neděli už to byla jiná jízda. Startovali jsme tak potřetí v řadě do finálové jízdy! Ta byla již od startu velice vyrovnaná. Bohužel v jednom kole přišel souboj o třetí místo s Martinem Knápkem, kde jsme zůstali stát čelně proti bariéře. Za námi ovšem jeli další jezdci a David Hasman už nedokázal kolizi zabránit. Naše polo utrpělo ránu na bok, do cíle ovšem dojelo. Z posledního závodu jsme tedy brali šesté místo a domů si vezli značně pomuchlané auto.

Před sezonou 2021

I přesto, že pro nás loňská sezóna skončila bouračkou, hodnotíme ji kladně. Štěpán nasbíral hodně zkušeností a v celkovém hodnocení kategorie National1600 se umístil na čtvrtém místě. Poděkování patří našim partnerům Autobaterie Harcov, race-shop.cz, Z Solution a také všem fanouškům. V roce 2021 máme v plánu startovat ve stejné kategorii se stejným vozem. Pár kilometrů už máme odjeto, takže cílem bude sbírat co nejvíce bodů a i pódiová umístění. Doufáme také, že se situace ohledně pandemie zlepší a všichni si budeme moct užívat náš sport tak jako dřív.