Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

KMS v Höljes se čtyřmi vozy

28.06.2024 | Autor: Petr Šulčík
KMS v Höljes se čtyřmi vozy
Tým Kristoffersson Motorsport nasadí v Höljes kromě dvou benzinových volkswagenů také dva elektrické. Seznam přihlášených jezdců na první závod mistrovství světa obsahuje celkem deset jezdců.

Švédský tým už dříve oznámil nasazení dvou vozů Volkswagen Polo se spalovacími motory. Ty v Höljes doplní také dva elektrické speciály. Pojedou s nimi Gustav Bergström a Sondre Evjen. "Höljes je tak trochu můj domácí okruh a jeden z nejlepších. Obzvlášť se těším na to, že se opět utkám s Ole Christianem a Johanem. Nové benzínové vozy jsem ještě v akci neviděl, ale Johan je obvykle rychlý, ať už usedne do čehokoli, takže bych se nedivil, kdyby se umístil na nejvyšším stupni vítězů. Co se mě týče, nejedu tam kvůli ničemu jinému, než abych se dostal do finále," řekl Gustav Bergström.

Pro Evjena bude závod ve Švédsku dlouho očekávanou premiérou, protože původně měl jet za KMS v Lydden Hillu už loni v létě. "Bude to pro mě jako začínat znovu, ale bude to zajímavé. Höljes je trať, kde si myslím, že chce startovat skoro každý rallycrossař, a samozřejmě jsem teď trochu nervózní, když je všechno reálné. Je to pro mě nové auto a obtížná trať, ale budu tvrdě pracovat na tom, abych se během testu před závodem s autem co nejvíce sžil. Elektromobily byly loni opravdu rychlé, takže doufám, že nás čekají férové a tvrdé závody v souboji se spalovacími motory," prohlásil Sondre Evjen. "Mým cílem vždy bylo, abychom v Höljes startovali se čtyřmi vozy, a to se nám nyní podařilo. Je to velký úspěch a jsme nesmírně hrdí, že to můžeme nabídnout fanouškům. Doufám, že jich přijde co nejvíce," dodal šéf týmu Tommy Kristoffersson. Seznam přihlášených jezdců na první závod mistrovství světa obsahuje celkem deset jezdců.

MS 2024 - Švédsko - Höljes - seznam přihlášených jezdců