Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kalendáře pro sezonu 2019 zatím neznámé

9.12.2018 | Autor: Petr Šulčík
Kalendáře pro sezonu 2019 zatím neznámé
Je prosinec, ale termíny rallycrossových závodů kromě mistrovství světa a Evropy zatím neznáme. GRE se pojede kromě Anglie také v Portugalsku.

Co se týče kalendářů rallycrossových šampionátů, vyjma mistrovství světa a evropského šampionátu, mnoho toho zatím známo není. První oficiální termíny zná nový seriál Global Rallycross Europe. Na konci července, konkrétně 27. a 28. se uskuteční závodní víkend v anglickém Lydden Hillu, o dva týdny později se jezdci tohoto šampionátu vydají do portugalského Montalegre (10. - 11. srpna), kde se kromě dvou divizí, které budou základem GRE, pojede také národní závod divize Super 1600. Každý ze závodních dnů bude mít na programu tři kvalifikace, dvě semifinále a finálovou jízdu. Na pozici komerčního ředitele, který má na starost kontrakty s jezdci a sponzoring, angažoval Max Pucher Atte Varstu. Fin má mnoho zkušeností z rallycrossového prostředí. V posledních letech prošel několika týmy.

Max Pucher a Atte Varsta

S netrpělivostí vyhlížíme kalendář Mezinárodního mistrovství Česka a také Zóny střední Evropy. Zatím neoficiálně by se jeden ze zónových závodů měl jet znovu v Sosnové v termínu 22. a 23. června.