Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Josef Šusta: "Prioritou je Evropa!"

22.02.2019 | Autor: Petr Šulčík
Josef Šusta: "Prioritou je Evropa!"
Návazat na loňské páté místo, které je dosavadním nejlepším výsledkem působení v mistrovství Evropy divize Super 1600, bude chtít v nové sezoně Josef Šusta.

Nejlepší sezonu v rámci mistrovství Evropy za sebou má český jezdec Josef Šusta. V nabité konkurenci obsadil v konečném hodnocení divize Super 1600 konečné páté místo. Po roční přestávce se mu podařilo opět zajet i stupně vítězů, na které vystoupil v lotyšské Rize. "Sezonu musím hodnotit jako velmi úspěšnou. Stojí za ní velmi tvrdá práce celého týmu. Hlavní dík patří společnosti LMP Racing za skvěle připravené auto. Bez toho se posadit v takové konkurenci není možné," říká Josef Šusta.

MS 2018 - Lotyšsko

O konečné páté místo v tabulce šampionátu bojoval až do posledního metru v německém Buxtehude. O dva body nakonec získal více než Fin Jesse Kallio. "V Buxtehude je to vzhledem k první zatáčce okruhu, kde dochází k tvrdým soubojům hodně náročné. Opakuje se to každý rok. Rozhodly moje výsledky z kvalifikace. Jsem rád, že se to povedlo," říká český jezdec. Sezona 2019 bude pro Šustu ještě náročnější než ta loňská. Obhájit pátou pozici nebude vůbec jednoduché. "Přes zimu musím zapracovat také na fyzické přípravenosti, bez které už to v dnešní době nejde. A cítím, že právě tam mám určité rezervy," říká Šusta.

MS 2018 - Lotyšsko

Českého reprezentanta čeká v sezoně 2019 velmi náročný program. Kromě mistrovství Evropy, kde by měli startovat v jednom týmu společně s Tomášem Krejčíkem, ho čekají i vybrané závody zónové šampionátu. K dispozici bude nově postavený vůz Škoda Fabia z dílen LMP Racing. "Kromě několika detailů půjde téměř o stejný vůz jako byla předchozí verze fabie. Poprvé se s autem svezu na testu před závodem na Slovensku. Hlavní prioritou budou starty v mistrovství Evropy. Se starou fabií bude v zóně se čtrnáctistovkovým motorem startovat Daniel Skočdopole," představuje svůj letošní závodní program Josef Šusta.

MS 2018 - Portugalsko

Konkurence v rámci evropského šampionátu zůstane pravděpodobně stejná. Uvidíme koho do svých aut posadí tým Volland Racing. Titul by měl obhajovat Rokas Baciuška, startovat bude i loni druhý Rus Aydar Nuriev. "Z loňské špičky by na startu neměl nikdo chybět. Půjde o to být na každý závod co nejlépe připraven a hlavně zajíždět konstantní výsledky. Každý výpadek nebo chyba se těžko dohání," uvedl český jezdec.