Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Jan Ratajský vylepšuje vůz Škoda Fabia Mk3

11.05.2021 | Autor: Petr Šulčík
Jan Ratajský vylepšuje vůz Škoda Fabia Mk3
Jedním z jezdců, kteří loni představili v divizi Super1600 nové auto byl Jan Ratajský. Před letošní sezonou pracoval na zlepšení vozu Škoda Fabia Mk3.

Jak v zónovém tak republikovém šampionátu obsadil loni Jan Ratajský čtvrté místo. Především šlo o to vyzkoušet nové auto. "Loňská sezona byla velice krátká, ale i přesto jsme dokázali představit nový vůz Škoda Fabia třetí generace. Během sezóny jsme ho otestovali jak na suchých tak na mokrých tratích. Při ztížených podmínkách jsme zjistili, že auto je plně konkurenceschopné, ale na suché trati trošku ztrácíme. To byl hlavní úkol v zimní přestávce, tak doufám, že se nám to povedlo," prohlásil Jan Ratajský. "Loni jsem měl půjčený motor od Radka Dvořáka, za který mu děkuji. Vzhledem k tomu, že se na konci sezony prodal, tak i pro nás sezona skončila," dodal.

Hlavní novinkou ve voze tak bude motor. "Co se týká techniky, tak se snažím stále vyvíjet náš vůz Škoda Fabia Mk3. Pokračujeme ve spolupráci s Beckert technology. Budeme zkoušet nějaké další evoluce převodovek. Na motoru spolupracujeme s Tomášem Albrechtem. Doufám, že do začátku sezóny dokončíme nové auto pro Radka Dvořáka a podaří se nám ho správně naladit, aby mohl obhajovat republikový titul. Tentokrát se Škodou Fabia Mk2. Zima byla celkem dlouhá a tak jsme se podíleli i na stavbě několika autokrosových aut," řekl Jan Ratajský.

Všichni doufají v plnohodnotnou sezonu. Situace je ovšem podobná té loňské. "Doufám že nadcházející sezóna bude plnohodnotná a budeme moc si pořádně závodit. Obnovil jsem licencí soutěžícího AB Motorsport a pojedeme tuto sezónu pod ní. Je to můj autoklub, pod kterým jsme jezdili ze začátku autokros a rallycross. V týmu budeme mít Radka Dvořáka, Radka Nováčka, který přestupuje z autokrosu jako kdysi já. V plánu máme start v českém mistrovství a zónových závodech. Snad jich bude dostatečné množství a ne jako loni," přeje si Ratajský.

Za tým nebude jezdit jen Ratajský a Dvořák. "Pod hlavičkou ABmotorsportu se objeví můj táta a kluci z týmu. Vypadá to, že na některých závodech republiky a na všech závodech Rallycross Cupu se objeví náš historický VW Golf, který dostal konečně novou pohonnou jednotku, která by měla zajistit větší zábavu za volantem. Budou se s ním střídat mechanici a členové mého týmu. Nepůjde tedy o boj do šampionátu, ale o co nejlepší výsledek v závodě. Kluci to budou mít za odměnu, za pomoc na závodech a s přípravou aut. Bez nich by to opravdu nešlo," představil další plány Jan Ratajský.