Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Jakub Bittman: „Na rakouské tratě se moc těším!“

25.09.2010 | Autor: Petr Šulčík
Jakub Bittman: „Na rakouské tratě se moc těším!“
Kuba Bittmann letos závodí na dvou frontách. Můžeme ho vídat jak na autocrossových, tak i rallycrossových tratích. A jde mu to skvěle!

Kuba Bittmann letos závodí na dvou frontách. Můžeme ho vídat jak na autocrossových, tak i  rallycrossových tratích. Jde mu to skvěle. První republikový závod v Sosnové ukázal, že se s červenou dvěstěšestkou musí počítat. Dojel na krásném druhém místě za Romanem Častoralem. I v autocrossu si nevede vůbec zle. V Nové Pace ho dělily od vítězství jen desítky metrů, když tvrdě stahoval Neumana s uvařeným motorem jeho Corolly. I tak druhé místo bylo na nováčka fantastické. Kde ho ještě letos uvidíme a pro kterou disciplínu se rozhodne příští rok se dočtete v následujícím rozhovoru.

RC: Kubo letos závodíš na dvou frontách. Co je tvému srdci bližší? Autocross či rallycross a proč?

Jakub: Určitě se mi více líbí rallycross. Kombinace šotoliny a asfaltu je fajn. Bohužel nejedeme celý mistrák, protože auto zatím nemáme stoprocentní.

 

RC: V autocrossu ukazuješ, že jediná dvoukolka ve startovním poli dokáže zajíždět na bedně, nebo těsně pod ní i mezi čtyřkolkami. Prosím tě, jak to děláš?

Jakub: V Nové Pace jsem měl štěstí, že měli soupeři problémy s technikou a bylo z toho druhé místo. Pro mě super výsledek. V prvním závodu jsem to opravdu nečekal.  Přerov jsme nejeli, v Humpolci jsme dojeli čtvrtí. Pro mě obrovské zklamání přišlo v Dolním Bousově. V posledním kole jsem se nechal předjet Vlastou Burianem. Poříčí jsme si dali opět pauzu a vyrazili až do Přibic, kde nás ve finále zradila poloosa. Celkem nám odešly tři poloosy za víkend.

 

RC: V Humpolci jsi divákům ukázal svého Peugeota i z druhé strany. Co se to přihodilo?

Jakub: Jo. Radši zapomenout. V tréninku jsem chtěl mít rychlý čas, abych byl v rozjížďkách vepředu a pokusil se bojovat se čtyřkolkami a ve vrchní části tratě jsem najel na gumy a šel jsem přes boudu. Auto bylo dost pomačkané, ale agregáty z toho vyvázly bez zranění. Musím poděkovat mechanikům, že jsme stihli do rozjížďky auto opravit.

MMČR - Sosnová

RC: Poloosy - problém silných aut. Jak to řešíte?

Jakub: No máme vyřešeno. Nové poloosy už jsou doma. V Přerově na ME jsem se dohodl s panem Hoškem a ten nám je vyrobil. Věříme, že s jeho výrobním zlepšením bude velká životnost.

 

RC: Jaké jsou tvé plány pro zbytek sezóny?

Jakub: Po Evropě v Sosnové jedeme do rakouského Melku, následně do Sedlčan na poslední autocross a pak na poslední rallycrossové klání do Fuglau.

 

RC: Pojedeš na pro tebe neznámé tratě do Rakouska. Co o nich víš a jak se těšíš?

Jakub: Těším se moc. Melk znám jen z videí a moc se mi líbí. Fuglau se mi moc nelíbí, ale uvidíme až budu sedět v autě a ochutnávat trať, tak třeba změním názor.

MMČR - Sosnová

RC: Kubo, nemohu se nezeptat. Závodit na dvou frontách je podle mě složité. Kde bude Jakub Bittman působit příští sezónu?

Jakub: Složité to je. Někdy se vrátíme z autocrossu a auto musíme celé přenastavit na rallycross. Ještě když se něco pokazí, tak je to na nastěhování se do dílny :-D.  No a kde budu působit? Chceme jet celou sezónu rallycrossu, kde bychom chtěli být v divizi 4 na bedně a ukážeme se na vybraných závodech autocrossu. Určitě to bude Nová Paka a Sedlčany. To si nenecháme ujít.

 

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho štěstí!