Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Gymkhana Grid 2018

30.11.2018 | Autor: Petr Šulčík
Gymkhana Grid 2018
Stejně jako v loňské sezoně se týden po závěru mistrovství světa v rallycrossu uskuteční v Jihoafrické republice akce s názvem Gymkhana Grid.

Za účasti hvězd světového rallycrossu se v sobotu v jihoafrickém Johannesburgu uskuteční akce s názvem Gymkhana Grid. Jde o šou, kde jezdci v paralelních drahách prokazují své řidičské dovednosti. Nechybí objíždění objektů, překážek z pneumatik nebo otočení o 180 a 360 stupňů. Vše se samozřejmě jede na čas. Loňským vítězem se stal rallycrossový mistr světa Johan Kristoffersson. Ten spolu se svým týmovým kolegou nebude na trati chybět ani letos. S vozem Citroën Xsara pojede i Solbergův syn Oliver, letošní vítěz RallyX Nordic. Historie Gymkhany sahá do roku 2013, kdy se poprvé tato akce konala v rámci X Games a jedním z hlavních protagonistů je Ken Block. Přímý přenos finále vysílá kanál Sport5 v sobotu 1.12. od 17.55. „Gymkhana GRiD je úplně jiná, než ostatní motorsporty. V životě jsem vyzkoušel spoustu různých závodů na trati i mimo, ale Gymkhana GRiD je naprosto unikátní. Na okruhu samozřejmě musíte být přesní, ale na Gymkhaně je to ještě o level výš. Na klasickém okruhu si musíte zapamatovat zatáčky, ale nemůžete se ztratit. Na Gymkhana GRiD je potřeba přemýšlet úplně jinak,“ řekl loňský vítěz Johan Kristoffersson.

Seznam přihlášených jezdců - Gymkhana Grid 2018

Odkaz na live vysílání

Gymkhana Grid 2017

Gymkhana Grid 2017

Trať

Gymkhana Grid 2017