Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

GRX Taneco v MS s trojící vozů

11.02.2019 | Autor: Petr Šulčík
GRX Taneco v MS s trojící vozů
Tým GRX Taneco pojede v sezoně 2019 se třemi vozy Hyundai i20 Supecar. Niclase Grönholma a Timura Timerzyanova doplní ve vybraných závodech Reinis Nitišs.

Finský tým GRX Taneco, který vede Marcus Gronhölm se v sezoně 2019 představí ve světovém šampionátu se třemi vozy. Niclase Grönholma, který skončil loni celkově sedmý a Timura Timerzyanova (10. místo) doplní ve vybraných závodech úřadující mistr Evropy nejsilnější divize Reinis Nitišs. Tým loni skončil v hodnocení týmů na čtvrtém místě. Vůz Hyundai i20 prošel přes zimu dalším vývojem a má za sebou úvodní testy ve Francii.

MS 2018 - Švédsko

"Věděli jsme, že náš první rok s novým autem bude těžký, ale sezona 2018 předčila naše očekávání a během zimní přestávky jsme tvrdě a usilovně pracovali na vylepšení vozu Hyundai i20 Supercars, což je další krok pro sezonu 2019," řekl šéf týmu Marcus Grönholm. "Je to dlouhodobý projekt a jsem rád, že můžeme pokračovat se stejným týmem jako loni," dodal.

MS 2018 - Portugalsko

"Bude to poprvé, kdy budu řídit stejné auto ve druhé po sobě jdoucí sezoně. Pracovali jsme zejména na vylepšení auta, abychom získali potřebné desetiny, které nám loni chyběly. Sezona je za dveřmi a už se těším na úvodní závod do Abu Dhabí," prohlásil Niclas Grönholm. V týmu bude pokračovat i trojnásobný evropský šampion Timur Timerzyanov. "Rallycross je to, co mě naplňuje. Bude to má šestá sezona ve světovém rallycrossu a jsem rád, že zůstávám v tomto týmu. V této sezoně bude více příležitostí pro soukromé týmy zajet lepší výsledky a nabídnout příznivcům zajímavé souboje. Na stupně vítězů bude ovšem více aspirantů," uvedl ruský jezdec.

MS 2018 - Lotyšsko

V roli testovacího jezdce bude u týmu působit Reinis Nitišs, který loni získal titul mistra Evropy nejsilnější divize. S týmem spolupracoval už v minulosti. "Jsem rád, že jsem zpátky ve světovém šampionátu, i když to není celoroční program. S manažerem týmu Jussi Pinomäkim jsem získal dva tituly, takže dobře vím, že jde o kvalitní tým. Mým úkolem bude trávit více času s inženýry a testování nových věcí. Ale jakmile bude příležitost určitě budu závodit," plánuje Reinis Nitišs.