Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Francie českým pohledem

6.09.2017 | Autor: Petr Šulčík
Francie českým pohledem
Čeští jezdci hodnotí uplynulý závod evropského šampionátu divize Super 1600 ve francouzském Lohéacu.

V semifinále skončil po několika soubojích závod pro Josefa Šustu. "Do Francie jsem se hodně těšil. Trať v Lohéacu se mi líbí a loni se mi podařilo dostat se na stupně vítězů. Atmosféra oproti ostatním závodů je trochu jiná. Závod se pro nás vyvíjel dobře, do sobotní třetí kvalifikace jsme ještě vylepšili nastavení a dařilo se mi zrychlovat. Nebylo to však nic platné, protože v neděli přišel déšť. Nicméně opatrnou jízdou v závěrečné kvalifikaci se mi podařilo posunout se na páté místo celkově. Semifinále se mi ovšem nevydařilo. Neodstartoval jsem a celou jízdu jsem se snažil získat zpět ztracený čas. Spolu s Martonem a Evenem jsme pak předvedli několik zajímavých soubojů. Nakonec i díky proražené pneumatice jsem zůstal na čtvrté pozici a do finále nepostoupil. I tak jsem ale se závodem spokojen, auto fungovalo výborně a získali jsme další cenné body do hodnocení šampionátu," prohlásil Josef Šusta.

MS 2017 - Francie

Nešťastně skončila francouzská semifinálová jízda pro Pavla Vimmera. Po kontaktu s jedním z domácích jezdců narazil do svodidel. Vzhledem k riziku poškození auta další jízdou raději odstoupil. "Změny, které jsme provedly po závodě ve Švédsku se osvědčily. Je škoda, že nevydrželo po celý závod stálé počasí. V neděli jsme auto museli celé přenastavit, ráno v tréninku fungovalo dobře, ale ve čtvrté rozhodující kvalifikaci už tomu tak nebylo. Před dalším závodem máme na autě po ráně v semifinále dost práce, ale nejde o žádné zásadní poškození. Nelíbí se mi přístup sportovních komisařů, kteří vůbec neřeší kontakty, ke kterým mezi jezdci dochází," řekl Pavel Vimmer. 

MS 2017 - Francie

Ondřej Smetana neprolomil smůlu, která ho ve Francii provází. "Tenhle závod mi v posledních letech přináší akorát smůlu. Měli jsme na to se časy pohybovat do desátého místa, ale hned v první kvalifikaci přišel kontakt s ruským jezdcem a bylo po závodě. Při tomhle počtu startujících není lehké se s jednou nedokončenou jízdou probojovat do semifinále. Pro dva body jsme do Francie nejeli, takže s konečným výsledkem spokojený nejsem. Líbila se mi organizace, všechno fungovalo jak mělo. Problém jsme neměli ani s autem. Před Lotyšskem proběhne jen běžná údržba a vyrazíme na cestu. Tato trať bude pro většinu nová, uvidíme jak se s tím popasujeme," uvedl Ondřej Smetana.

MS 2017 - Francie

Zdeněk Kučera ve Francii startoval už v roce 2013. Klasifikován byl na 23. místě. "Podmínky byly náročné, jelo se opravdu hodně rychle. Musím zapracovat na sobě, chce to jezdit a jezdit. Vůz fungoval bez problémů, zejména motor. Rezervy máme v nastavení tlumičů. Závod byl skvěle zvládnutý po organizační stránce, trať byla výborně připravena. Pořadatelům není co vytknout. Výsledek není to, co jsem si představoval, ale jinak jsem spokojen. Hlavní je, že je auto celé v cíli. Před Lotyšskem proběhne jen běžná kontrola. Pokud to čas dovolí, rád bych se někde krátce svezl," řekl Zdeněk Kučera.

MS 2017 - Francie

Václav Veverka závod výborně rozjel, když v první kvalifikaci obsadil páté místo. poté ovšem přišly technické problémy s vozem Peugeot 208. „Do francouzského Lohéacu jsem nejel připravený podle svých představ, nejdříve jsem pro poruchu motoru odstoupil ze sedlčanského závodu, poté jsme přesně na čas stihli auto připravit pro Erwina Frieszla na závody v rakouském Greinbachu. Podobný fofr jsme měli i při přípravě na Francii a popravdě jsme byli rádi, že jsme se vůbec do Francie dostali. V Lohéacu bylo vše připraveno na jedničku a byla radost, už jen trénovat a účastnit se atmosféry závodu. Po tréninku jsme udělali malé změny na nastavení, které mi sedly a páté místo v první kvalifikaci bylo nad očekávání dobré. Bohužel v posledních kolech první kvalifikace jsem ucítil lehký úbytek výkonu a nepříjemné zvuky z motoru. Po zjištění závady jsme vše vyřešili a připravili na další jízdy. Při odjezdu na druhou kvalifikaci však začal jít motor opět nepravidelně a závadu jsme nevyřešili. Doufám, že se nám vše podaří opravit a na příští závody v Lotyšsku budeme připraveni lépe, než do Francie. Rád bych poděkoval svým partnerům a celému týmu za uskutečnění dalšího závodu na takovéto úrovni.“

MS 2017 - Francie

Další zkušenosti s novou tratí za sebou má Marcel Suchý (celkově 26. místo). "Ve Francii jsem jel poprvé, takže bylo těžké stíhat tempu všem jezdcům, kteří to tu mají najeté. Každopádně pozitivní pro mě byl fakt, že jsem kolo od kola zrychloval. Čtvrtou kvalifikaci jsme jeli za deště na mokrých pneumatikách, kdybych v posledním kole neudělal chybu v joker lapu, tak bych měl z celého víkendu lepší pocit, ale to už k závodění patří. Důležité je pro nás, že auto neutržilo žádnou větší újmu a je téměř připraveno na další závod v lotyšské Rize."