Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Evropský rallycross RCE znovu v Sosnové

29.05.2015 | Autor: Petr Šulčík
Evropský rallycross RCE znovu v Sosnové
Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy ve dnech 27. a 28. června přivítá evropské závodníky rallycrossu série RCE.

Rallycross Challenge Europe – RCE je seriálem evropských závodů v rallycrossu, stále populárnější motoristické disciplíny, která nabízí zábavu a adrenalin závodních aut na asfaltu i na šotolině. Série RCE je v tomto roce tvořena celkem šesti závody. Začíná se v Sosnové závodem MOGUL Rallycross Challenge Europe, pokračuje se v červenci na Vilkyciai Race Complexu v Litvě, v srpnu se závodí v Belgii a v Holndsku. Na konci srpna se závodníci ze série RCE ještě podívají na rakouský Wachauring a posledním závodem bude říjnový závod v italské Maggioře.

RCE 2014 - Česko

Autodrom v Sosnové u České Lípy bude ve dnech 27. a 28. června dějištěm zahajovacího závodu série RCE- MOGUL Rallycross Challenge Europe, kde se očekává velmi slušná účast zahraničních i domácích jezdců, kteří bojují v kategoriích Supercars, Super 1600 a Supertouringcars. Diváci se vždy zejména těší na monstra kategorie Supercars, které mají pohon čtyř kol a výkony převyšující 500 koňských sil. Vidět tuto ryzí sílu v akci rozhodně stojí za to. Ve třídě Super 1600 se zase pravidelně odehrávají ty nejtěsnější souboje a loňský rok v Sosnové nebyl výjimkou. Třída Supertouringcars je zase zajímavou kategorií, kde závodí vozy s pohonem zadních kol.

Součástí závodního víkendu série RCE bude i v letošním roce závod MMČR Rallycross 2015 a vložené závody kartcross Mascom Cup 2015 a Czech Trophy Rallycross Historic 2015. Tedy o početná pole závodních jezdců nebude během posledního červnového víkendu nouze.

Diváci, kteří budou chtít navštívit první závod série Rallycross Challenge Europe – RCE v Sosnové mohou vybírat ze sobotního programu, kdy jsou na pořadu dne technické přejímky a odpoledne volné tréninky přihlášených jezdců. Hlavní program závodu RCE se odehraje v neděli 28. června, kdy od 8:00 začnou jezdci na trati Autodromu v Sosnové Warm-upem. Finálové jízdy jsou plánované na 16:30 a slavnostní ceremoniál s předáváním cen na 17:30. Vstupenky na závod série Rallycross Challenge Europe – RCE zakoupíte na pokladnách Autodromu v Sosnové.

Více informací o Rallycross Europe Challenge se dozvíte na www.rcchallenge.eu a na www.autodrom.cz.

text:  Petr Eliáš