Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Evropský rallycross od příští sezony s promotérem a novými pravidly

30.08.2012 | Autor: Petr Šulčík
Evropský rallycross od příští sezony s promotérem a novými pravidly
Do mistrovství Evropy vstoupí společnost IMG, od roku 2015 povýší šampionát na mistrovství světa.

Mezinárodní automobilová federace pověřila společnost IMG promotérstvím seriálu mistrovství Evropy od sezony 2013. Šampionát změní také svůj název. FIA Rallycross Championship nahradí dosavadní FIA European Championship for Rallycross Drivers. Od sezony 2015 pak tento seriál dostane statut mistrovství světa.

Společnost IMG je celosvětově známá především z promotérství mistrovství světa na ploché dráze. Představiteli společnosti jsou trojnásobný mistr světa formule 1 Jackie Stewart, další jezdec formule 1 Heikki Kovalainen a Danicka Patrick známá z amerických formulových sérií. FIA si od tohoto kroku slibuje především zvýšení popularity tohoto sportu, pomocí televizních přenosů pak rozšíření zájmu do dalších zemí.

ME 2012 - Belgie

S novým promotérem přichází také nový formát závodů. Je podobný tomu, který můžeme sledovat právě v mistrovství světa na ploché dráze. Závodu se zúčastní pouze pětadvacet jezdců nejsilnější divize SuperCars, zde je počet omezen. Pořadatel může udělit divoké karty, vybráni mohou být jezdci z národních kvalifikací. Divize Super 1600 a TouringCars by neměly být omezeny. Jezdci se utkají vzájemně každý s každým, nejlepších dvanáct postoupí do semifinále a šest do závěrečného finále. V rozjížďkách se bude startovat po pěti. Systém by měl být lepší také pro fanoušky, kteří by piloty měli vidět na trati častěji. Závodit se bude dva dny, ve kterých pojedou všechny tři divize.

Jedním z podniků, který by neměl v novém kalendáři chybět je anglický Lydden Hill. Jeden z organizátorů tohoto závodu a jezdec Pat Doran je vstupem společnosti IMG nadšen. "Tato společnost udělala v minulých letech z mistrovství světa na ploché dráze fenomén. Nový formát závodu bude přijatelnější a lépe pochopitelný pro diváky. Rallycrossu může vstup promotéra jen pomoci," řekl Pat Doran. 

ME 2010 - Česko (CZ) - Sosnová

Nyní čeká společnost IMG jednání z organizátory jednotlivých závodů. Kolik bude nový kalendář obsahovat závodů zatím není jasné. Co změny přinesou si budeme muset počkat do jara příštího roku. Čeká na příznivce rallycrossu zajímavější podívaná?

zdroj: autosport.com, rallycrossworld.com