Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Double týmu EKS

9.05.2016 | Autor: Petr Šulčík
Double týmu EKS
Úspěšný víkend týmu EKS na Hockenheimringu podtrhl za vítězným Mattiasem Ekströmem druhým místem Toomas Heikkinen.

Vzrušující víkend má za sebou švédský jezdec Mattias Ekström. Vedle rallycrossu totiž závodil i v DTM. Druhý závod letošní sezony rallycrossového mistrovství světa dokázal vyhrát. "Nikdy v životě jsem nebyl šťastnější. Vyhrát rallycrossový závod před mými DTM fanoušky. Splnil se mi obrovský sen," řekl v cíli Mattias Ekström. "Toomas je skvělý závodník a cestu za vítězstvím mi hodně ztížil. Po průjezdu joker lapem jsem se před něj dostal velmi těsně," pokračoval Ekström. V DTM se mu už tolik nevedlo. Před rallycrossovým finále sice dokázal vyhrát třetí volný trénink, ale v prvním závodě skončil devátý a druhý nedokončil.

MS 2016 - Německo - Hockenheim

Úspěšný víkend týmu EKS podtrhl druhým místem Toomas Heikkinen. "Je to výborný výsledek pro celý tým. Máme k dispozici perfektně připravené auto. Ve finále jsem měl problém s pneumatikami. Nyní už se soustředím na závod v Belgii. Mettet patří k mým oblíbeným tratím. Vyhrál jsem tam v posledních dvou letech, tak proč by to nemohlo vyjít i potřetí," uvedl Toomas Heikkinen.

MS 2016 - Německo - Hockenheim

Americký jezdec Ken Block se do semifinálových jízd dostal až po vyloučení Timmyho Hansena ze čtvrté kvalifikace. Z poslední řady semifinále dokázal postoupit a ve finálové jízdě skončil na třetím místě. "Je to nejen pro mě, ale pro celý tým velký úspěch. Pracovali jsme velmi tvrdě celý víkend. Potýkáme se především s nastavením auta, které ještě není ideální. Jsme na dobré cestě, ale stále musíme ještě zkoušet," prohlásil Ken Block.

MS 2016 - Německo - Hockenheim

Úřadující mistr světa Petter Solberg měl během prvního dne problém s diferenciály, druhý den ho potrápil motor, který museli mechanici přes noc vyměnit. Nakonec skončil na čtvrtém místě. Společně s Ekströmem vede šampionát se ziskem osmačtyřiceti bodů. V dobrém světle se na Hockenheimu ukázal Liam Doran, který vyhrál druhé semifinále a ve finále skončil pátý. "Neuvěřitelný víkend. Semifinále bylo jedním z mých nejlepších závodů za hodně dlouhou dobu. Ve finále jsem měl problém s řízením a nedokázal se držet vedoucí skupiny jezdců. Páté místo je dobrý výsledek," řekl Liam Doran.

MS 2016 - Německo - Hockenheim

Finálovou šestici uzavřel Robin Larsson, který šel se svým vozem po kontaktu se svodidly přes střechu. I přes to jízdu dokončil. Semifinále znamenalo stop pro oba jezdce Peugeotu. Defekt levého zadního kola zastavil v semifinále vedoucího Johana Kristofferssona, se kterým ještě kolidoval Janis Baumanis.

Podle organizátorů navštívilo společný závod rallycrossového mistrovství světa a závod DTM během celého závodního víkendu 78 tisíc diváků.