Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Devět výrobců v diskuzi ohledně elektrického rallycrossu

18.01.2018 | Autor: Petr Šulčík
Devět výrobců v diskuzi ohledně elektrického rallycrossu
Promotér světového šampionátu IMG jedná s devíti automobilkami ohledně rallycrossu s vozy na elektrický pohon.

S další zprávou ohledně nové elektrické kategorie v rámci mistrovství světa v rallycrossu přišel britský Autosport. Promotér šampionátu, společnost IMG, jedná s devíti výrobci automobilů a také s Mezinárodní automobilovou federací o  technických předpisech pro tuto kategorii. Nasazení elektrických aut je v plánu nejdříve v roce 2020. V americkém Global Rallycross Championship tyto vozy pojedou už v příští sezoně.

Mezi vážnými zájemci o nasazení jsou také Volkswagen a Peugeot. Podle výkonného ředitele šampionátu Paula Bellamyho je elektrický rallycrosss nyní jasnou prioritou. "Jsme nyní v kontaktu s FIA ohledně pravidel a představ, jak byl tato kategorie měla vypadat," řekl Bellamy britskému Autosportu. "Jednou z hlavních věcí, na kterých pracujeme, je udržení tohoto šampionátu, aby byl cenově dostupný nejen pro výrobce, ale i pro soukromé jezdce," dodal.

VW - EL

Peugeot končí v tomto roce s Dakarem a veškeré úsilí bude směřovat do rallycrossu. Také Volkswagen učinil první kroky a pracuje na elektrickém voze pro slavný závod do vrchu Pikes Peak. "Předpisy a pravidla je třeba předložit, co nejdříve, abychom byli v roce 2020 připraveni," uvedl Bellamy. Už dříve výkonný ředitel mistrovství světa řekl, že v rallycrossu zůstanou zachovány také současná auta s klasickým benzinovými motory.

zdroj: Autosport.com