Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Déštivý úvod pro Ekströma

16.04.2016 | Autor: Petr Šulčík
Déštivý úvod pro Ekströma
Po prvních dvou kvalifikačních jízdách vede úvodní závod MS v Portugalsku švédský jezdec Mattias Ekström. Druhý je Kristoffersson, třetí Heikkinen.

V portugalském Montalegre dnes odstartoval úvodní závod mistrovství světa. Počasí jezdcům opravdu nepřeje, celý dnešní program absolvovali za deště a na velmi blátivé trati. Mokré podmínky nejlépe svědčily švédskému jezdci Mattiasi Ekströmovi, který se po druhém místě v úvodní kvalifikaci a vítězství ve druhé ujal průběžného vedení. Na druhém místě je po prvním dnu další Švéd Johan Kristoffersson. Na třetí příčce je druhý vůz týmu EKS RX Toomase Heikkinena. Sebastien Loeb je pátý, Petter Solberg se dělí o sedmou pozici s Robinem Larssonem.

MS 2016 - Portugalsko

MS 2016 - Portugalsko

MS 2016 - Portugalsko

V Portugalsku začal také seriál mistrovství Evropy divize Super 1600. Jezdci mají za sebou tři kvalifikační jízdy a do vedení se dostal Janno Ligur. Druhý je Mário Barbosa, třetí Krisztián Szabó. Z českých jezdců je na tom lépe Ondřej Smetana, který je po třech kvalifikacích na šestém místě. Povedla se mu druhá kvalifikační jízda, ve které skončil čtvrtý, naopak ve třetí po startu chyboval a ztratil nejméně pět vteřin. "Byla to moje chyba, k žádnému kontaktu nedošlo. Před zítřkem je všechno otevřené," řekl Ondřej Smetana. Další český zástupce Pavel Vimmer je na dvacátém místě (společně s Maďarem Gyulou). "Je to doslova boj o přežití, podmínky jsou opravdu náročné. V první kvalifikace začalo před naší jízdou vydatně pršet a čas tomu také odpovídal," prohlásil Pavel Vimmer.

MS 2016 - Portugalsko

MS 2016 - Portugalsko