Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Damian Litwinowicz přestupuje do Euro RX1!

22.04.2024 | Autor: Petr Šulčík
Damian Litwinowicz přestupuje do Euro RX1!
Úřadující mistr Evropy Euro RX3, polský jezdec Damian Litwinowicz, pojede letos v nejvyšší evropské kategorii.

Damian Litwinowicz debutoval v mezinárodních soutěžích v roce 2021 a velmi rychle se propracoval mezi špičku divizi Euro RX3. V loňské sezóně se stal prvním polským jezdcem, který získal evropskou korunu v této disciplíně po 17 letech, a to v napínavém souboji s týmovým kolegou Espenem Isaksætrem.

"Nikdy jsem ani nečekal, že se dostanu až do Euro RX3. To už byl splněný sen, natož se stát mistrem Evropy," přiznal Litwinowicz . "Nikdy jsem si nedokázal představit, že jednoho dne postoupím do Euro RX1 - to je pro mě absolutně další splněný sen a musím poděkovat spoustě lidí, kteří mi na této cestě pomohli. Jsem nadšený."

Litwinowicz pojede s vozem Audi S1, který loni v Höljes řídil Andreas Bakkerud. Dříve závodil pouze s vozy s pohonem předních kol, nyní se chystá na svou premiéru s pohonem všech kol. Těžit bude z toho, že zůstává u týmu Volland Racing - pokračuje tak v úspěšné spolupráci, která byla poprvé navázána před třemi lety.

"S1 je podstatně výkonnější vůz, než na jaký jsem byl zvyklý dříve, a protože má pohon všech kol, bude pocitově velmi odlišný, takže se budu muset co nejrychleji přizpůsobit stylu jízdy a vysokému výkonu. Je jasné, že se budu muset ze začátku hodně učit, ale v týmu Volland Racing vím, že mám za sebou plnou podporu vynikajícího týmu a cítím se tu jako doma," pokračoval jezdec z Poznaně. "Samozřejmě je to příjemné zvýšení sebevědomí, když mám za sebou titul v Euro RX3, ale upřímně, myslím, že na úrovni Euro RX1 se to moc nepočítá! Zatím nevím, kteří další jezdci budou v této sezóně závodit. Pro začátek si nekladu žádné konkrétní cíle, protože se mám ještě hodně co učit," řekl Litwinowicz.