Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Další jezdec v GRC Europe 2019: Stephane Sarrazin

9.02.2019 | Autor: Petr Šulčík
Další jezdec v GRC Europe 2019: Stephane Sarrazin
Do seriálu Global Rallycross Europe míří další hvězdný jezdec se zkušenostmi z formule 1, WRC, Le Mans a formule - E.

Do seriálu Global Rallycross Europe míří další hvězdný jezdec. Francouz Stephane Sarrazin patří k velkým univerzálům. Dokázal se prosadit v rámci mistrovství světa v rally, kde byl členem továrního týmu Subaru, v Le Mans, působil v týmech formule 1 Minardi, Prost a Toyota. V posledních čtyřech sezonách závodí ve formuli - E. Rallycross pro něj ovšem bude novinkou.

Stephane Sarrazin

V posledních letech nechyběl Stephane Sarrazin ve WRC s vozem Hyundai i20 R5

"Mám rád nové výzvy a když jsem slyšel od Alexe Wurze o tomto šampionátu, neváhal jsem poohlédnout se po možnosti startů v této sérii. Bude velmi zajímavé skloubit mé dovednosti a z okruhů a z rally dohromady. K mému překvapení nebylo složité sehnat sponzory a už teď se těším až poprvé usednu do nového vozu Panthera RX6. Zajímá mě, jak se mi budu dařit s vozem, které je oproti mým předchozím doslova monstrum," říká Stephane Sarrazin. Právě ve Francii šampionát začne. "Francie je rallycrossová země. S velkou základnou příznivců, proto je důležité mír mezi účastníky šampionátu francouzského jezdce. Dokazuje to, že i přední světový jezdci hledají možnosti závodění za relativně přijatelné náklady," dodal Max Pucher.