Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Další hvězdy motorsportu zkouší rallycross

27.08.2015 | Autor: Petr Šulčík
Další hvězdy motorsportu zkouší rallycross
Jenson Button a David Coulthard si v Lydden Hillu vyzkoušeli co je to rallycross.

Jezdec týmu formule 1 McLaren a mistr světa z roku 2009 Jenson Button a další ex-pilot formule 1 David Coulthard si na trati v Lydden Hillu vyzkoušeli jízdu za volantem rallycrossových vozů divize Super Car. K dispozici měli vůz týmu JRM Racing Mini RX a Citroën DS3 od Liama Dorana. Šlo o natáčení pro televizní stanici BBC. Button má k rallycrossu velmi blízko, jeho otec v sedmdesátých letech v této kategorii závodil. Button v Lyddenu představil také vůz VW Beetle, se kterým jezdil právě jeho otec. Coulthard má zkušenosti s rallycrossovým autem rovněž ze závodu Race of Champions, kde pilotoval vůz VW Polo týmu Marklund Motorsport.

"Byla to výborná zkušenost. Něco úplně jiného než na co jsem zvyklý. Chce kus závodního umu řídit takové auto. Nedokážu si představit, když bych se postavil vedle dalších čtyřech nebo pěti jezdců," uvedl Jenson Button.

Jenson Button - Lydden Hill 2015

Jenson Button - Lydden Hill 2015

Jenson Button - Lydden Hill 2015

Jenson Button - Lydden Hill 2015