Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Čeští jezdci před startem ve Švédsku

4.07.2014 | Autor: Petr Šulčík
Čeští jezdci před startem ve Švédsku
V posledním závodě ve Finsku skončili oba dva čeští jezdci v semifinále divize Super 1600.

Ani jeden z českých reprezentantů neprožil na okruhu ve finské Kouvole příliš šťastný víkend. O to víc se už těší na start ve Švédsku. Trať v Höljes patří díky svému charakteru a atmosféře k tomu nejlepšímu, co může rallycross nabídnout.

Ondřej Smetanu potrápily ve Finsku technické problémy. Kvůli nim nedojel čtvrtou rozjížďku. Do semifinále startoval ze druhé řady startovního roštu. "Ve čtvrté rozjížďce mi upadla tyč řízení, proto jsem z jízdy musel odstoupit. Start semifinále se mi povedl, ovšem zůstal jsem v první zatáčce na venkovní stopě. Jet za někým, byl v podmínkách, které ve Finsku panovaly, dost velký problém. Nebylo vidět vůbec nic. Tady ve Švédsku je konkurence trochu větší. Uvidíme jak se nám bude dařit," řekl Ondřej Smetana.

MS 2014 - Finsko

Pavel Vimmer se do semifinálové jízdy probojoval z deváté pozice. Start ze třetí řady se mu povedl a dostal se na druhé místo. Porucha motoru, který fungoval pouze na tři válce ho ovšem nakonec vyřadila z boje o finále. "Se závodem jsem spokojen. Získal jsem další body do hodnocení mistrovství Evropy. Finská trať patří k nejnáročnějším v šampionátu. Nyní už je třeba se soustředit na Švédsko, kde bude konkurence trochu jiná," řekl Pavel Vimmer.

MS 2014 - Finsko