České mistrovství skončilo na Slovakiaringu

13.10.2021 | Autor: Petr Šulčík
Závěrečný díl českého šampionátu se odehrál na Slovakiaringu. Na start se napříč všemi divizemi postavilo přes 120 jezdců.

V nejsilnější divizi SuperCars na Slovensku zvítězil maďarský jezdec Benyó Maté před Alešem Fučíkem a Zbigniewem Staniszewskim. Závod kvůli technickým problémům s motorem nedokončil Marek Joura. Jezdci divize Super1600, kteří na Slovakiaring dorazili pouze dva, závodili společně s divizí STC -1600. Zvítězil Jan Ratajský před Petrem Třešňákem, který startoval s nově pořízeným vozem VW Polo. V STC -1600 zvítězil Radek Dvořák. V STC -2000 si další vítězství připsal Roman Častoral a v STC +2000 polský jezdec Pawel Melon. Souboj o vítězství v závodě i celém šampionátu v divizi National 1600 zvládl nejlépe Jiří Štěrba před Martinem Knápkem a Václavem Tůmou. V historicích zvítězil Luboš Slaba.

Ohlasy jezdců:

Aleš Fučík: "Se závodem jsme spokojen, auto fungovalo výborně, skvěle startovalo, neměli jsme jediný problém. Ve finále jsem udělal drobnou chybu. V sobotu se docela prášilo, v neděli už byla trať připravena lépe."

AB motorsport (Jan Ratajský a Radek Dvořák): "Máme za sebou povedený závod na Slovakiaringu. Oběma se nám podařilo získat titul mistra republiky, a to jak v divizi SuperTouringCars -1600, tak Honzovi v divizi Super1600.  Za to je třeba poděkovat všem, kteří se na chodu týmu a přípravě vozů podílejí. Sezona pro nás nekončí a oba dva jezdci budou startovat  v závěrečném zónovém závodě v Maggioře, kde bude Jan Ratajský bojovat o  celkové stupně vítězů."

Petr Třešňák: "Slovenský závod pro nás byl test nového auta, které jsme zakoupili přibližně dva týdny před závodem. Do poslední chvíle nebylo jasné, zda se nám povede auto připravit. Celý tým neskutečně máknul a auto se postavilo na start. Absolutně jsem netušil, co nás na startu čeká. Nové auto, které nebylo absolutně odzkoušené. Já jsem v něm seděl podstatě poprvé bez žádného testu a po boku stál Jan Ratajský, který je neskutečně rychlý a zkušený jezdec. Celkem děsivá kombinace. Výsledek je takový, že jsme si krásně zazávodili, auto šlapalo skvěle a celkem rychle jsme se s naší „Dájou“ skamarádili. Slovenský závod hodnotím opravdu kladně a těšíme se na příští sezónu. Chtěl bych také poděkovat celému týmu Atlantik racing za skvěle odvedenou práci."

Jiří Štěrba: "Závod na Slovensku pro nás začal hned od první kvalifikace nejlépe, jak jen mohl. Já i auto jsme fungovali na sto procent. Druhá kvalifikační jízda dopadla stejně jako první. Ve třetí rozjížďce jsem udělal jednu chybku, která nás stála první místo o tři desetiny vteřiny. Po všech rozjížďkách jsme byli na prvním místě a to nám přineslo pole position do finále. Tato jízda měla rozhodnout o mistru ČR. Zde jsem si pohlídal start a pak jel své tempo. Jsem moc hrdý na svůj tým, sponzory, rodinu a kamarády, kteří mě po celou sezonu podporovali. A zvláštní poděkování patří Liborovi Teješovi, který byl tento víkend v roli spottera. Už teď se těšíme na příští sezónu."

Martin Knápek: "Na Slovakiaring jsem se moc těšil, protože na této trati jsem ještě nejel a už dlouho jsem se tam chtěl jet podívat. Byl jsem ale zároveň trochu nervózní, protože se tady mělo rozhodovat o celkovém pořadí. Nakonec jsme skončili na krásném druhém místě. Moc děkuji týmu a sponzorům a těším se na další sezónu."

Pozn.: průběžně aktualizováno - pokud chcete zveřejnit váš ohlas zašlete jej na redakční e-mailovou adresu.