Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

České body z Portugalska

6.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
České body z Portugalska
Čeští jezdci si v Portugalsku připsali první mistrovské body.

Čtyři čeští jezdci přijeli do Portugalska bojovat o co nejlepší umístění v rámci divize Super 1600. Česká výprava si nevedla špatně a všichni si z Portugalska odvezli mistrovské body. Po rozjížďkách se do semifinálových jízd probojovali Václav Veverka, Ondřej Smetana a Pavel Vimmer. Zdeněk Kučera skončil na čtrnáctém místě a postup mu o dvě příčky unikl.

Ze semifinále se do závěrečné finálové jízdy dokázal ze třetího místa probojovat Václav Veverka. "V sobotu jsem hledal rytmus a také jsme měli problémy s geometrií na zadní nápravě. Tým ale vše vyřešil a v neděli jsme se parádně rozjeli. O vítězství ve čtvrté rozjížďce nás dělil pouze kontakt s Linnemannem. Je to pro nás skvělý vstup do sezony. Tohoto výsledku si moc cením a už nedočkavě vyhlížím závod v Anglii, od kterého nás však dělí ještě mnoho práce."

MS 2014 - Portugalsko

Ondřej Smetana měl také nakročeno do finále. V semifinálové jízdě dlouhou dobu sváděl těsný souboj se Shigaboutdinovem a držel se na třetím postupovém místě. V posledním kole, krátce před cílem, se před něj ruský jezdec po několika nárazech a atacích dostal. "Mrzí mě to, ale přibližně v polovině semifinále mi začal vynechávat motor a začal jsem ztrácet. Vadí mi rozhodování sportovních komisařů. Ruský jezdec mi zezadu uštědřil několik ran a dostal jen napomenutí. Jinak jsem s prvním závodem spokojen. Když auto funguje, jsem schopen twinga porážet. Uvidíme co přinese další závod v Anglii, kde je trať náročná především na motor a na brzdy," uvedl Ondřej Smetana

MS 2014 - Portugalsko

Pavel Vimmer postoupil do semifinále z desátého místa po rozjížďkách. Po startu semifinále se dostal na třetí místo, ale po průjezdu joker lapem klesl na páté, na kterém zůstal do konce jízdy. "Závody jsem si užil. Do příštího podniku v Anglii musíme upravit auto. Se čtyřicetikilovým závažím se proti ruským závodníkům jet nedá," řekl český jezdec.

MS 2014 - Portugalsko

Zdeněk Kučera zažíval na portugalské trati premiéru. "Mám najeto málo kilometrů. Podle mých představ se mi podařilo odjet až čtvrtou rozjížďku. To bylo pozdě. Dělal jsem spoustu chyb. Do příštího závodu musíme mírně upravit nastavení auta," uvedl Zdeněk Kučera.

MS 2014 - Portugalsko