Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Česká sezona začne na Slovensku!

22.03.2018 | Autor: Petr Šulčík
Česká sezona začne na Slovensku!
O tomto víkendu začne na Slovakiaringu české mistrovství společně se zónovým šampionátem. Chybět nebudou historici.

Konec března patří na Slovakiaringu rallycrossu. O víkendu zde začne mistrovství Zóny střední Evropy společně s českým šampionátem a Českou trofejí historických vozidel. V divizi SuperCars jsou mezi přihlášenými jen čtyři vozy. Poprvé se v rallycrossovém závodě po přestupu z autokrosu představí Aleš Fučík. Favoritem závodu je Maďar Tamás Karai, který zde stejně jako Fučík bude hlavně zkoušet auto před startem mistrovství Evropy. Alois Höller zůstává věrný svému focusu, i když v průběhu roku plánuje přesednout do fiesty. Čtveřici doplní další autokrosař Lukáš Červený. Mezi přihlášenými nejprve byl i Max Pucher, ale vzhledem k rozhodnutí o povolení vozů s elektrickým pohonem v divizi SuperCars v  rakouském šampionátu, se rozhodl letos v domácím mistrovství nestartovat.

ZSE 2017 - Slovensko II.

Ani v divizi Super1600 není kdovíjaká účast. Mezi přihlášeným kromě českých zástupců Jana Ratajského a Tomáše Krejčíka, je také Maďar Kornel Lukács, který má za sebou účast v loňském světovém šampionátu s vozem Kia Rio. Tentokrát poměří síly s vozem Renault Twingo v této divizi. Na Slovensku nebude startovat Josef Šusta, který nemá připravené auto. Divize SuperTouringCars do dvou litrů má jasného favorita v Romanu Častoralovi. Početné zastoupení má Česká trofej historických vozidel, kde je nejvíce  přihlášených v divizi do šestnácti set kubických centimetrů. 

Seznam přihlášených jezdců - Slovakiaring 2018

Časový harmonogram:

Sobota 24.3. 2018

10:00 - Volný trénink (1.)
11:30 - Volný trénink (2.)
13:30 - První série rozjížděk
15:00 - Druhá série rozjížděk

Neděle 25.3. 2018

09:00 - Třetí série rozjížděk
10:30 - Čtvrtá série rozjížděk
12:00 - Semifinále
14:30 - Finále