Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Češi v Portugalsku bodovali

26.04.2017 | Autor: Petr Šulčík
Češi v Portugalsku bodovali
Pětice českých jezdců se v Montalegre postavila na start mistrovství Evropy v divizi Super1600.

Hned pětice českých jezdců se postavila na start prvního letošního závodu mistrovství Evropy divize Super1600 v portugalském Montalegre. Většina z nich odjížděla z Portugalska s dobrým pocitem.

MS 2017 - Portugalsko

Nejlépe se vedlo Ondřeji Smetanovi, který v kvalifikaci skončil na sedmém místě. V semifinálové jízdě mu postup do finále unikl o jednu příčku, když skončil čtvrtý. Celkově si připsal třináct bodů. "Odjíždím spokojený. Zdálo se mi, že motor neměl maximální výkon, ale bylo to hodně způsobeno nadmořskou výškou. Sobota nebyla z mojí strany ideální, i díky losu a nakropené trati. Neděle už byla mnohem lepší. Finále mi těsně uniklo. Pozitivní je, že sportovní komisaři začínají řešit jednotlivé prohřešky a rány ostatních jezdců. Takový Shigaboutdinov bude mít dost problémů. Škodovky týmu Volland Racing jedou neskutečně. Zatím s nimi drží krok jen Linnemann. Ze změn, které se na voze udělali přes zimu mám dobrý pocit, ale ještě budeme muset do dalších závodů na autě zapracovat," prohlásil Ondřej Smetana. 

MS 2017 - Portugalsko

Spokojen s dosaženým výsledkem i s předvedeným výkonem byl Pavel Vimmer, který skončil v semifinále pátý (po kvalifikaci deváté místo) a celkově získal deset bodů. "Každá účast v semifinále se počítá. I když je těžké něco ze třetí řady vymýšlet. Špička jede opravdu velmi rychle. Zkoušeli jsme do třetí kvalifikace změnit nastavení, ale pro čtvrtou jsme se vrátili k tomu původnímu, protože na konci cílové rovinky jsem ztrácel na rychlosti. Před závodem jsme pracovali na tom, abychom neměli problémy na technických přejímkách kvůli novým předpisům a nakonec to techničtí komisaři příliš nekontrolovali. Hlavně jsem rád, že auto fungovalo bez problémů. Před Belgií provedeme malé změny. V Mettetu jsem už letos startoval v rámci belgického šampionátu, ale za velkou výhodu to nepovažuji. Ostatní už tam mají také něco odjeto. Chtěl bych vyzdvihnout práci promotéra, který dokázal připravit velmi kvalitní závody," uvedl Pavel Vimmer.

MS 2017 - Portugalsko

Páté místo v semifinále (kvalifikace 12.) obsadil také Václav Veverka. "Portugalské Montalegre patří mezi mé oblíbené tratě a celý víkend jsem si jsem si užíval každé kolo, které jsem mohl na trati zajet. Technické problémy a kontakty se soupeři se nám celý víkend vyhýbaly a já s celým týmem jsme si užili hezký slunečný závod, plný nadšených fanoušků. Největší problém máme stále se slabým motorem, takže si myslím, že semifinále bylo naše maximum. Rád bych poděkoval svému týmu a sponzorům, za možnost startovat na tak prestižním podniku."

MS 2017 - Portugalsko

V pozitivní náladě byl po závodě Zdeněk Kučera. Poprvé s novým autem měl na dosah účast v semifinále, která mu utekla o dvě příčky. Získal tři body za čtrnácté místo. "Samozřejmě jsem spokojený. Hlavní je, že auto je celé a fungovalo bez problémů. Trochu mě mrzí neúčast v semifinále, bylo to hodně těsné. O to více se musím snažit v následujících závodech. Ale věřím, že jsem schopen se mezi semifinálovou dvanáctku probojovat. Laborovali jsme s převodovkou, která nebyla na trať v Portugalsku ideální. Pokud bude trochu času, rád bych před Belgií testoval. Potřebujeme doladit geometrii vozu. V Belgii jsem nikdy nejel, proto nás opět čeká finální nastavení auta až během volných tréninků,"  řekl Zdeněk Kučera.

MS 2017 - Portugalsko

Jediným jezdcem,který v Portugalsku nebodoval byl Josef Šusta. "S výsledkem (19. místo) nejsem spokojen, čekal jsem, že se budeme pohybovat výše. I když pro mě byl okruh nový, tak z jízdy jsem měl dobrý pocit a ani čas na jedno kolo nebyl nejhorší. Situaci jsem si zkomplikoval hned v první kvalifikaci, kdy mi urazil kolo Shigaboutdinov, v té druhé jsem zase špatně odstartoval a nedokázal se posunout před místní jezdce. Chyboval jsem i ve čtvrté. Do dalšího závodu moc času nezbývá, takže budeme mít hodně práce dát auto vůbec dohromady," řekl Josef Šusta.

Sestřih - Semifinále a finále ME Super1600 - Portugalsko 2017