Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Boj o titul mistra světa

19.05.2016 | Autor: Petr Šulčík
Boj o titul mistra světa
Už před sezonou bylo jasné, že boj o titul letošní titul mistra světa bude zajímavý. A první tři závody tomu daly za pravdu.

Úvodní tři závody rallycrossového mistrovství světa mají dva různé vítěze. Začátek v Portugalsku patřil obhájci titulu Petteru Solbergovi, další dva závody se staly záležitostí Mattiase Ekströma. Švéd nyní vede tabulku šampionátu o pět bodů. Druhý Solberg, i když nevyhrává, sbírá body, což je pro boj o titul nejdůležitější. "Musím přiznat, že nemáme tolik natestováno. Nyní není tolik času. Na Hockenheimu jsme měli hodně technických problémů a ani začátek dalšího závodu nebyl ideální (technické problémy s poloosou v tréninku). Start do sezony byl dobrý, ale ne tak, jak bych si představoval. Před Anglií dojde k několika změnám v nastavení diferenciálů. Šasi a motor, kromě problému na Hockenheimu, fungují perfektně. Samozřejmě chci vždycky vyhrát. Ale když se podíváte na sestavu posledního finále, šlo o nejsilnější sestavu v historii mistrovství světa. Co se mi líbilo v Belgii, byla vysoká kvalita závodění. Jsme přeci ve světovém šampionátu. Na Hockenheimu to byla velká řežba," řekl k úvodu sezony Petter Solberg. A jak vidí další závody? "Na řadě je Lydden Hill. Naším úkolem je zastavit jízdu Mattiase Ekströma. Nebojte se. Mám plán," dodal norský jezdec.

MS 2016 - Belgie

Mattias Ekström vstoupil do sezony ve velkém stylu. Už v Portugalsku vyhrál kvalifikaci, ale stop pro něj znamenalo semifinále. V Německu a v Belgii se radoval z výhry. Rychlost vozů Audi týmu EKS prokazuje také druhý jezdec týmu, kterým je od letošní sezony Toomas Heikkinen. Ekström na Hockenheimu střídal DTM a rallycrossový speciál. "Díky mému týmu to bylo snadnější než jsme předpokládal," uvedl ke střídání vozů Ekström. "Prioritou ovšem stále zůstává DTM, to je můj hlavní cíl." 

MS 2016 - Belgie

Švéd dobře ví, že konkurence v rallycrossu je obrovská. "Dvě výhry nic neznamenají. Stále nás čeká hodně práce. Je tu deset jezdců, kteří mohou vyhrát. Porazit Sebastiena a Pettera pro mě znamená moc. Na tento den nikdy nezapomenu," řekl po závodě v Mettetu Mattias Ekström. "Tým odvedl na vozech během zimu mnoho práce, která se teď začíná vyplácet. Nesmíme ovšem polevit. Zítra už nás čeká cesta na další test," prozradil aktuálně vedoucí jezdec mistrovství světa.

MS 2016 - Belgie

A další kandidáti na titul? Ideální zatím není situace u Peugeotu, ale Loeb v Belgii naznačil, že se s ním musí počítat. Kristofferssona zatím kromě rychlosti provází i dost smůly. Hansen a Bakkerud zůstávají za očekáváním. Neztrácí se nováček v nejsilnější divizi Baumanis. I díky tomu nás čekají další zajímavé závody...