Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Bíbaracing se dvěma jezdci

16.03.2019 | Autor: Petr Šulčík
Bíbaracing se dvěma jezdci
Se dvěma vozy vstoupí do letošní sezony v divizi National 1600 tým Bíbaracing. Libora Teješe mladšího doplní Jiří Štěrba.

Se zásadním změnou vstoupí do nové sezony tým kolem Libora Teješe Bíbaracing. Během zimní přestávky se totiž usilovně pracovalo také na voze VW Polo pro Jiřího Štěrbu, který je novým členem týmu. "Letos pro náš tým byla zima velice krátká. Po ukončení sezóny 2018 jsme se dohodli s Jirkou Štěrbou, který jezdí v divizi National 1600, na spolupráci v letošní sezóně. Naše auto VW Lupo jsme tedy rozebrali už v listopadu, abychom měli dost času na repasi i Jirkova pola. Jirka Štěrba k nám chtěl přestoupit, protože se s Bíbou kamarádí na závodech i mimo ně. Věřím, že spolupráce bude přínosem pro nás, ale hlavně pro Jirku. Oba kluky musím pochválit, protože opravdu hodně makali a pomáhali s přípravou obou aut. Lupo prošlo celkovou kontrolou a opravou spíše vizuální, ale na polu jsme zamakali na kompletní opravě celého auta. Z minulých sezón víme, že závodění je hlavně o přípravě auta doma v dílně a na závodech se chceme spíše věnovat drobným změnám na nastavení podvozku, které nám tato třída dovoluje. Tento přístup se nám loni vyplatil, když auto šlapalo bez problémů celý rok," popisje předsezónní práce Libor Teješ starší.

BíbaRacing 2019

Loňská sezona dopadla pro tým obzvlášť úspěšně. Libor Teješ ml. i se čtrnáctistovkou bojoval srdnatě proti silnější konkurenci. Na konci sezony se mohl radovat z druhého místa v divizi National 1600. "Náš cíl byl vylepšit celkové umístění z předchozí sezony. Nakonec po dvou mokrých závodech v rakouském Greinbachu a Fuglau, kde se smazal výkonový rozdíl naší N1400, Bíba vyhrál a díky tomu vyskočil na celkové druhé místo. S tímto výsledkem jsme opravdu nepočítali a do nové sezóny vstupujeme s tím, že chceme výsledek obhájit. Bude to velice těžké. Loňský vítěz Marek Honzík nejde chytit, je fakt rychlý a ostatní kluci také zrychlují. Obhajoba bude těžká, ale slibuji, že budeme bojovat! Rádi bychom také viděli na stupni vítězů Jirku Štěrbu, který zimní přípravě dal opravdu hodně. Uvidíme už za pár týdnů na Slovakiaringu jak reálné jsou skutečně naše cíle," říká Teješ.

BíbaRacing 2019

Do divize National 1400, která je určená pro nejmladší rallycrossové jezdce moc závodníků nepřibývá. "Je škoda, že do této divize nepřestupuje více jezdců, protože s porovnáním s naší účastí v autokrosu, je tato divize opravdu velmi zajímavá a finančně i časově zvládnutelná. Že v této divizi chybí junioři si všimnul i Autoklub ČR, který začal pomáhat s hledáním nových jezdců a pořádá rallycrossovou akademii. Vítězové mají podporu od Autoklubu ČR v následující sezóně. Nechtěl bych to plně hodnotit, ale myslím si, že kdyby se tato třída propagovala a podporovala jako juniorské třídy v autokrosu, jezdilo by v této kategorii více závodníků a nemuseli by kluky spojovat s divizí National 1600. Na druhou stranu díky aspoň za to, jak je to nyní a Bíba může jezdit a nemusí čekat až mu bude šestnáct. Rád bych také upozornil na nového jezdce Václava Tůmu mladšího, který  letos pojede v divizi National 1400. Loni jezdil v Rallycross Cupu a byl opravdu rychlý. Bude zajímavé sledovat, jak se kluci popasují proti sobě na trati. Otec a mechanici jsou velice šikovní a mají hodně velké zkušenosti z evropských závodů, které si určitě nenechají pro sebe," upozorňuje Teješ.

BíbaRacing 2019

Letošní sezona bude pro Bíbu Teješe poslední v divizi National 1600. Po dovršení šestnácti let bude moci přestoupit do vyšší kategorie rallycrossu. "Na příští rok plánujeme přestup do divize Super1600 s vozem Audi A1. Máme ale ještě hodně práce před sebou, tak nám držte palce, ať na jaře 2020 stojíme na startu s Honzou Ratajským, Tomášem Krejčíkem a třeba i Pepou Šustou a dalšími zkušenými závodníky. I díky tomu, že nás čeká tento rok hodně práce na novém autě, tak nepojedeme Rallycross Cup, ale jen MMČR a možná nějaký zónový závod v zahraničí, abychom si osahali další novou trať. Touto cestou bych rád poděkoval všem těm, kteří nám pomáhali a podporovali nás v minulé sezóně. Ten kdo závodí ví, že bez těchto lidí by se úspěchy nedostavily," uzavírá Libor Teješ starší.