Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Bakkerud vede před Solbergem

25.04.2015 | Autor: Petr Šulčík
Bakkerud vede před Solbergem
Po prvním dnu úvodního závodu MS a ME se na čele divize Super Car odehrává norský souboj, v divizi Super 1600 je Ondřej Smetana šestý a Pavel Vimmer jedenáctý.

Úvodní den prvního závodu mistrovství světa a Evropy v Portugalsku nachystal všem velmi těžké podmínky. Celý propršel. V divizi Super Car se na čele odehrává norský souboj, když zatím vede Andreas Bakkerud před Petterem Solbergem. Na třetím místě je Timmy Hansen. S problémy se potýkal Anton Marklund, kterému debut v týmu EKSRX příliš nevychází. V první rozjížďce šel přes střechu a druhou také kvůli technickému problému nedokončil.

MS 2015 - Portugalsko

V divizi Super 1600 se za skvěle jedoucím Baumanisem zatím seřadili Linnemann (následně vyloučen ze druhé rozjížďky) a překvapivě Staponkus. Po této změně se na třetí místo posunul Shigaboutdinov. Jezdci této divize dnes absolvovali během odpoledne tři rozjížďky. Z českých jezdců je Ondřej Smetana na šestém místě, kam se posunul po vyloučení Linnemanna ze druhé jízdy. Nejlepší umístění zaznamenal ve třetí rozjížďce, kde dojel třetí. "Měl jsem problém ve druhé rozjížďce, kdy mi přestaly fungovat stěrače. Za těchto podmínek bylo velice náročné vůbec jízdu dokončit," popsal problém Ondřej Smetana. Pavel Vimmer je na prozatímním jedenáctém místě a má stejně bodů jako devátý Andreas Steffen a desátý Ulrik Linnemann. "V každé rozjížďce jsem udělal jednu chybu. Podmínky na trati jsou hodně těžké. Auto funguje bez problémů," poznamenal Pavel Vimmer.

MS 2015 - Portugalsko

V kategorii RX Lites vede obhájce titulu Kevin Eriksson před Oliverem Erikssonem, třetí je Tobias Brink.

MS 2015 - Portugalsko