Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Autoslide 2011 se stal kořistí domácích jezdců

11.01.2011 | Autor: Petr Šulčík
Autoslide 2011 se stal kořistí domácích jezdců
Čeští piloti obsadili druhá místa víkendového „Blátoslajdu“, z rallycrossařů nejlépe Roman Častoral.

Tuto neděli, 9.1.2011 se ve slovenské Žarnovici uskutečnil již osmý ročník plochodrážního závodu Autoslide. Původní myšlenka, stejně jako v loňském roce, však nebyla naplněna, neboť počasí si prostě postavilo hlavu. Závodníci se místo sněhového klouzání, proháněli na blátivém „rybníčku“ s ledovým podkladem. Nutnou výbavou vozů se staly pneumatiky s hřeby, nutnou výbavou mechaniků kýbl s vodou a rybářské „broďáky“. Divákům v prvních řadách plných ochozů by nepomohla proti blátu ani svěcená voda, jejich nadšení z výkonů jezdců to však nikterak neovlivnilo.

Autoslide 2011 - Žarnovica SK

Přítomní diváci navzdory nepřízni počasí však viděli velice kvalitní závod, plný napínavých okamžiků, excelentních předjížděcích manévrů ve stylu fair play, ale i karamboly s nepříjemnými následky. Velkou celebritou byl Dan Landa, který se na okruhu představil s Mitsubishi Lancer Evo IX z dílny soutěžního pilota Pepy Semeráda a byl to právě on, kdo přiváděl předjížděcími manévry diváky do varu.

Autoslide 2011 - Žarnovica SK

Čeští rallycrossaři závodili jen v kategorii 4x2, tedy s vozy poháněnými jednou nápravou a nevedli si proti konkurenci vůbec špatně. Roman Častoral dokázal, navzdory problémy s transmisemi, postoupit do finále a vybojovat hezké druhé místo. Tomáš Hurt dojel ve finále na páté pozici. Další dva naši rallycrossový zástupci do finále bohužel nepostoupili. Jedním z nich byl Pepík Šusta, který měl celý den velké problémy s převodovkou jeho Felicie a druhý Marek „Máca“ Cihlář, i když ten měl na finálové jízdy velmi dobře našlápnuto. Markova neúčast ve finálových jízdách byla o to smutnější, jelikož se jednalo o jeho derniéru v licencovaných závodech rallycrossu. Jeho „Shrek“ (jméno závodního speciálu) je již připraven na prodej a Máca se tímto s rallycrossem jako jezdec rozloučil.

Autoslide 2011 - Žarnovica SK

 Za zmínku stojí určitě výborný výsledek dalšího českého jezdce, i když se nejedná o rallycrossaře. Martin Svoboda startoval v kategorii 4x4 a po skrumáži v první zatáčce vyjel na druhém místě, které si dokázal udržet až do konce.

Při pohledu zpět je nutno podotknout, že více jak 12500 tisíc diváků vidělo opravdu kvalitní závody na velmi obtížném povrchu. Pod článkem máte ještě možnost shlédnout malou fotoreportáž jak ze závodu, tak na konci i z welcome party.

 

Výsledková listina finálových jízd

Divize 4x4

Pořadí     Jezdec                                    Národnost              Auto  
1 Miroslav Pospíchal SVK Toyota Corolla
2  Martin Svoboda CZE Mitsubishi EVO               
3 Milan Greguška SVK Mitsubishi EVO  
4 Jozef Béreš SVK Audi Quattro
5 Daniel Landa CZE Mitsubishi EVO  
6 Ľuboš Greguška SVK Mitsubishi EVO  

Divize 4x2

pořadí     Jezdec                                    Národnost              Auto   
1 Karol Šedivý SVK Seat Ibiza
2 Roman Častoral CZE Opel
3 Marcel Dlesk SVK Škoda Fabia
4 Miroslav Bodanský CZE Škoda Felicia
5 Tomáš Hurt CZE Peugeot
6 Patrik Tužinský SVK Seat Ibiza