Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Aleš Fučík přestupuje do rallycrossu

25.11.2017 | Autor: Petr Šulčík
Aleš Fučík přestupuje do rallycrossu
Česko bude mít v příští sezoně mistrovství Evropy po delší době opět zástupce v nejsilnější divizi Supercar.

Po zisku titulu mistra Evropy v divizi Touring Autocross se český jezdec Aleš Fučík rozhodl pro přechod do rallycrossu. Česko tak bude mít po delší pauze v nejsilnější divizi Supercar svého zástupce. Naposledy závodil v evropském šampionátu v sezoně 2014 Pavel Koutný. "Je to pro mě nová výzva. V autokrosu jsem dosáhl maxima. Rallycross sleduji už delší dobu a udělal na mě velký dojem. Momentálně je určitě dál než autokros. Přirovnal bych ho například k MotoGP," říká na úvod Aleš Fučík.

Aleš Fučík

Přes zimu čeká jeho tým hodně práce. "Před začátkem mistrovství Evropy, bychom chtěli odjet co nejvíce závodů například v zónovém mistrovství nebo v nějakém dalším šampionátu, kde budeme moci auto otestovat a mít nějaké porovnání," prohlásil. Přislíbenou má i podporu ze strany Autoklubu ČR. Velká přestavba čeká loňský vůz Škoda Fabia. "Co se týče motoru, který stavěl Mike Callaghan, jsme na tom v porovnání s rallycrossaři podobně. Převodovka zůstane stejná jako letos. Zásadní změny čekají především podvozek. Tlumiče, stabilizátory, všechno se musí upravit. Doufám, že na konci února budeme připraveni začít testovat," popsal český jezdec. 

Aleš Fučík

Minulý víkend startoval Aleš Fučík na Setkání mistrů v Sosnové, kde měl možnost jet s mírně upraveným autem na asfaltovém povrchu. "Auto podvozkově nefungovalo jak mělo, udělal jsem i několik chyb, ale na mokru se mi podařilo ve srovnání s rallyovými auty zajet několik dobrých časů. Na suchém asfaltu už jsem měl problémy, auto se dost naklánělo," vysvětloval. S jakým cílem půjde Aleš Fučík do nového odvětví motorsportu?  "Těžko si před první sezonou stanovovat nějaké cíle. Uvidíme jak na tom po prvních závodech ve srovnání s Pucherem, Kissem, Höllerem nebo Káraiem budeme," uzavřel Aleš Fučík.