Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Aleš Fučík poprvé ve Švédsku

4.07.2018 | Autor: Petr Šulčík
Aleš Fučík poprvé ve Švédsku
Český jezdec se ve třetím závodě mistrovství Evropy divize Supercar seznamoval s neznámou tratí. Do Francie bych chtěl jet s novým autem.

Jezdci mistrovství Evropy divize Supercar měli ve Švédsku na programu po Španělsku a Belgii třetí letošní závod. Do závodu odstartovala plná třicítka jezdců. Mezi nimi také jediný český zástupce Aleš Fučík. Už před startem mu bylo jasné, že ho nečeká nic jednoduchého. "Trať je opravdový extrém," říkal Fučík před začátkem švédského závodu. Během něj postupně zrychloval a nakonec se dostal na celkové čtyřiadvacáté místo. Nejlépe se mu povedla poslední kvalifikační jízda, kde skončil na dvacáté pozici. "Bylo to perfektní závody. Dobře vím, že je potřeba zrychlit, protože všichni jedou hodně rychle. Stále se ovšem pereme s autem, které na rallycrossových tratích nefunguje správně," uvedl český reprezentant.

MS 2018 - Švédsko

Závodit ve Švédsku poprvé bez předchozí zkušenosti není jednoduché. "Trať je třeba detailně poznat a být v jízdě co nejpřesnější. Řada zatáček vede přes horizonty a ze začátku to pro mě bylo těžké," přiznal. Samostatnou kapitolou švédského závodu je atmosféra. Kolem okruhu ve švédských lesích se tentokrát sešlo přes padesát tisíc diváků. "Při jízdě to jezdec tolik nevnímá, ale když se pak dívá z tribuny je to něco neskutečného. Nikdy jsem něco podobného nezažil."

MS 2018 - Švédsko

Příští závod mistrovství Evropy divize Supercar je v září ve Francii. "Na další závod bych už jel rád jel s novým autem. Od týmu Marklund Motorsport jsem zakoupil Volkswagen Polo. Necháváme si připravit nový motor, který by snad měl být k dispozici už příští týden. Příprava je časově náročná, ale doufám, že všechno stihneme do Francie připravit," přidává novinku Aleš Fučík.  

Fučík