Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Alén a Grönholm na Setkání mistrů v Sosnové

22.10.2016 | Autor: Petr Šulčík
Alén a Grönholm na Setkání mistrů v Sosnové
Global Assistance setkání mistrů v Sosnové 20. listopadu ozdobí finské rally legendy Markku Alén a Marcus Grönholm.

Víkend 19. a 20. listopadu 2016 bude na Autodromu v Sosnové u České Lípy patřit již patnáctému ročníku Global Assistance Setkání mistrů. V letošním roce se pořadatelům podařilo do České republiky znovu přilákat legendy motorsportu první velikosti, kterými jsou Finové Markku Alén a Marcus Grönholm. Účastníkovi loňského Setkání mistrů Markku Alénovi se v Sosnové velmi líbilo a byl nadšený ze zdejší atmosféry a velkého množství nadšených fanoušků, kteří jej přišli pozdravit. Tato legenda světového rally a nejlepší jezdec mistrovství světa sezony 1978 si v loňském roce užil souboj ve finálové jízdě s Václavem Pechem jun., kterému nakonec těsně podlehnul, čímž si zasloužil obdiv nejen samotného Pecha, ale i dalších rally jezdců a fanoušků v Sosnové. Alén se na opakování souboje s Václavem Pechem opět těší, a k tomu přizval svého přítele a další legendu motorsportu, kterou je Fin Marcus Grönholm, dvojnásobný mistr světa v rally z let 2000 a 2002. Grönholm byl plnohodnotným členem továrního týmu Peugeot, s nímž získal nejvíce úspěchů s vozy Peugeot 206 WRC a 307 WRC. Následovala kariéra v továrním týmu Ford M-sport, kde bojoval o titul mistra světa s vozem Ford Focus WRC. V současné době je Grönholm uznávaným testovacím jezdcem v rally a podílí se na vývoji nového Volkswagenu Polo WRC pro sezonu 2017. Markku Alén i Marcus Grönholm se předvedou na Global Assistance Setkání mistrů za volanty vozů kategorie WRC.

Setkání mistrů 2015

Global Assistance Setkání mistrů v Sosnové ale divákům kromě Aléna a Grönholma nabídne další lahůdku, kterou bude účast dvou aktuálně nejrychlejších jezdců Mistrovství Evropy v rally historických automobilů, kterými budou Italové Massimo Pedretti, startující pod přezdívkou „Pedro“, a Luigi Battistolli, který závodí pod přezdívkou „Lucky“. Tito dva Italové přijedou do Sosnové závodit a bavit diváky s legendárními ostrými Lanciemi skupiny „B“, kdy „Lucky“ předvede svůj černý speciál Lancia 037 a „Pedro“ v české premiéře představí na trati v ostrém tempu dechberoucí Lancii Delta S4 v barvách Martini rally. Fanoušci automobilových soutěží si tak rozhodně přijdou na své. Zahraniční hvězdy první velikosti samozřejmě doplní špičkoví soutěžní jezdci, rallycrossaři a autokrosaři z České republiky, a i zde se můžeme těšit na nejedno překvapení a mnoho špičkových jezdců, které vám představíme dále. „Jsem rád, že se nám podařilo dojednat účast dvou legendárních finských rally závodníků, a pozvat i skvělé závodníky a baviče z Itálie. Je to práce skvělého týmu Autodromu Sosnová a velký podíl na pozvání těchto legend má Jiří Hlávka. Očekáváme, že takto špičkově obsazené Global Assistance Setkání mistrů přitáhne velkou pozornost médií i diváků, a proto tomu musíme přizpůsobit i organizaci akce. Prosím diváky, aby si v předstihu koupili vstupenky, o které je už teď velký zájem a sledovali naše organizační pokyny na stránkách www.autodrom.cz a na našem facebooku. Marcus Grönholm a Markku Alén určitě přitáhne množství správných fanoušků, kteří si nenechají ujít takovou šanci, která už se nikdy nemusí opakovat. Já jsem rád, že to bude právě na Autodromu v Sosnové,“ říká ředitel Autodromu Sosnová Pavel Dušánek.

Hlavní program XV. Global Assistance Setkání mistrů proběhne v neděli 20. listopadu 2016 v Sosnové u České Lípy, ale autodrom bude možné navštívit už v 19. listopadu v sobotu, kdy zde celý den budou probíhat volné jízdy účastníků. Poznamenejte si do svých diářů toto datum už nyní a sledujte www.autodrom.cz a facebook Autodromu Sosnová, kde se dozvíte další informace o akci.

text: Petr Eliáš