Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

A zase ten Kristoffersson...

5.07.2023 | Autor: Petr Šulčík
A zase ten Kristoffersson...
Vítězná série Johana Kristofferssona pokračuje i nadále. Ani v Höljes se nedokázal najít nikdo kdo by švédskému jezdci dokázal konkurovat.

Přes čtyřiadvacet tisíc fanoušků sledovalo ve švédském Höljes Kristofferssonovu jízdu za třetím letošním vítězstvím. Švéd si opět připsal plný počet bodů. Když k tomu ještě připočteme nedělní deštivé a blátivé podmínky nebylo o vítězi letošního "The Magic Weekend" pochyb. Finále vyhrál s náskokem čtyř vteřin a předjel i závěrečný ohňostroj na cílové čáře. V čele šampionátu má už nyní náskok sedmadvaceti bodů. "Byl to perfektní víkend. Myslím, že tato trať je vůbec nejzáludnější při jízdě na mokru. Měli jsme po celou dobu skvělé tempo a dobré starty, což bylo klíčové. Pomohli jsme si i navzájem s týmovými kolegy při analýze dat. Je samozřejmě vždycky příjemné vyhrát, ale dokázat to ve Švédsku před tak velkým publikem a s rodinou, která je tady, je mimořádné," řekl Kristoffersson.

Po dvou neúspěšných závodech v Portugalsku a Norsku obsadil druhé místo Timmy Hansen. "S tímto výsledkem jsem velmi spokojen. Samozřejmě, že do každého závodu jdete s tím, že chcete vyhrát, a pokud nechcete být na vrcholu, tak tu ani nemusíte být. Děláme všechno pro to abychom znovu vyhrávali. Johan byl na vodě nedostižný. Souboj o druhé místo byl ale velmi těsný. Ole Christian udělal malou chybu, kterou jsem využil. To jen ukazuje, jak malé jsou rozdíly mezi námi. Museli jsme po prvních dvou závodech kompletně předělat auto. Druhé místo je tak odměnou za práci celého týmu." prohlásil Timmy Hansen.

Na stupně vítězů se znovu vrátil Ole Christian Veiby. "Myslím, že jsem si za první dva závody zasloužil víc, takže je příjemné být opět na stupních vítězů. Ve finále jsem měl skvělý start a vyjel jsem jako druhý, ale udělal jsem malou chybu, které Timmy využil. Minule jsem v Superpole zaostal za Johanem o 0,1 sekundy a tady o 0,07 sekundy. Tak snad příště...," uvedl Ole Christian Veiby.

Spokojený s domácím závodem musel být i týmový šéf Tommy Kristoffersson. "Je skvělé mít Ole Christiana zpět na stupních vítězů. S Johanem jim to spolu skvěle klape, je to těžko překonatelná dvojice. Gustav (závodil jen v neděli kvůli účasti v jiném závodě - pozn.) měl těžkou úlohu, ale ukázal, že na to má, když v jedné z rozjížděk zajel nejrychlejší kolo. Johan je pro tým fantastickým přínosem. Velká osobnost s egem, které je potřeba k úspěchu, ale také velmi loajální týmový hráč, ochotný pomáhat ostatním. Vaše třída jako jezdce je více vidět na mokrém povrchu. Johan má extrémní schopnost číst povrch a objevit úroveň přilnavosti, což nám mnohokrát ukázal v různých situacích," zhodnotil závod Tommy Kristoffersson.

Ve finále tentokrát chyběly vozy týmu CE Dealer. Niclas Grönholm i Klara Andersson skončili svou jízdu v semifinále. "Trápil jsem se od začátku do konce. K tomu není moc co říct. Víkend, na který musíme rychle zapomenout. Těším se na pár týdnů volna," řekl Grönholm. "Závod pro mě začal velmi dobře, když jsem dokázala vyhrát svou první jízdu. Ale na mokré trati toho nemám tolik odjeto. Navíc v semifinále jsem prorazila pneumatiku, což znamenalo konec nadějí," dodala Klara Andersson.

MS/ME 2023 - Höljes - Highlights Day 1-2