Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossaři řádili za volanty Kartcrossů

27.07.2010 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossaři řádili za volanty Kartcrossů
O uplynulém víkendu pokračovalo Timesseal MMČR v Autocrossu v Poříčí nad Sázavou. Na startu se opět sešla smečka stále více populárnějších Kartcrossů.

O uplynulém víkendu pokračovalo Timesseal MMČR v Autocrossu v Poříčí nad Sázavou. Na startu se opět sešla smečka stále více populárnějších Kartcrossů. Za volanty se navíc opět objevili další rallycrossaři. Po Aleši Mrkáčkavi, Pavlu Koutném, Ondrovi Benešovi a Josefovi Pátlovi, se za volant posadil i Otakar Výborný a Roman Zwiefelhofer.

Otík už absolvoval závod v Dolním Bousově, kde se dost trápil a nakonec odstoupil pro poruchu ve finále. Na Homolce, jak se poříčská trať nazývá, usedl do stroje Aleše Mrkáčka a nevedl si vůbec zle, když dojel na skvělém druhém místě. My jsme se samozřejmě nemohli nezeptat obou aktérů, působící v divizi 1, na jejich pocity:

KartCross

RC: Oto, o víkendu jsi absolvoval další závod v kartcrossu. Jak by si zhodnotil své působení?

Ota: Jsem moc rád, že nebyla ostuda a trochu jsem zapadl mezi přední jezdce. Zadní náhon jsou pro mě neznámé vody. V prvním závodě jsem se s „kartem“ trochu pral, tentokrát to už bylo lepší. Pořád je však na čem pracovat. V sobotu se jelo na vodě, tak to klouzalo opravdu hodně, v neděli už to šlo. Rád bych poděkoval Alešovi Mrkáčkovi za zapůjčení vozu a Romanovi Kalvodovi za dobře převedenou myšlenku do praxe. Z této disciplíny mohou vzejít noví talenti. Je to levné a parádní závodění.

KartCross

 

I Roman Zwiefelhofer, který letos sbírá zkušenosti za volantem Subaru Impreza, si maličký „Kart“ pochvaloval.

RC: Romane, zeptám se samozřejmě i tebe. První závod v kartcrossu, jak ses o víkendu svezl?

Roman:  Bylo to dobrý, v sobotu jsem si tedy připadal trochu jak bahňák, což byl pro mě docela šok. Ale nakonec dobrý. V neděli už trať trochu oschla. Ladili jsme nastavení převodovky a nastavení auta vůbec. Trať v Poříčí mě překvapila svoji náročností. První závod nejde brát ani jinak, než že se člověk s autem sžívá a nastavuje. 

KartCross

RC: Romane po první zkušenosti s tímto sportem, řekl bys, že se ti více líbí rallycross nebo kartcross?

Roman:  V kartcrossu se cítím víc svůj. Je to celkově jednodušší závodění, i když se jedná o zadní náhon. Je to krásná hračka a vyžití pro závodníka. Nádherně ovladatelné a rychlé.