Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Pořičí nad Sázavou

29.07.2011 | Autor: Petr Šulčík
Přinášíme Vám opět klasický report ze závodu kartcrossařů, tentokráte z Poříčí nad Sázavou.

Přestože je Poříčí nad Sázavou kousek od Prahy, nechal jsem se nachytat a trochu jsem bloudil. Nakonec jsem přeci jen do tohoto středočeského města, které je v nadmořské výšce 263m.n.m. dorazil a mohl jsem tak projet ulicemi města s 1077 obyvateli. Najít autocrossovou trať v ulicích, kterých je v městě přesně 43, nebyl zas takový problém a tak Vám mohu přinést klasický report ze závodu kartcrossařů.

Těch se v Poříčí nad Sázavou sešlo přesně třináct, což bylo o něco více než v Přibicích. Na startu nechyběl domácí Ondra Šlechta, který je i průběžně vedoucím mužem Mascom Cupu. Nechyběl ani Sláva Ducháček, který v Přibicích absentoval. Na startu byl i Zdeněk Limon, který zde startoval s Kártem Jirky Havelky, který se zranil v Přerově a na domácí trati se tak nemohl představit.

Měřené tréninky se odehrály v sobotu, za pěkného počasí a výborně připravené trati. V prvních rundách vyhrál Jan Kuneš před Slávou Ducháčkem a třetím Jakubem Mrvkou. Vítězný čas Jana Kuneše byl 42,46s  což činilo průměrnou rychlost 72,1 km/h. Zdeněk Limon, jezdec, který usedl vůbec poprvé do kartcrossového speciálu, zajel pěkný osmý čas. To už tu ale byly druhé měřené tréninky. Zde vylepšil svůj čas Jan Kuneš a to více jak vteřinu. 41,36s je průměrná rychlost přesně 74 km/h na kolo a to není na nezpevněném povrchu vůbec málo. I tentokrát dojel na druhém místě Sláva Ducháček. Třetí místo patřilo Jirkovi Rezkovi, který se lepší každým kolem.

První rozjížďka se odehrála také v sobotu a byla více než dramatická. Na startu 13 jezdců a každý chce být po dlouhé poříčcké rovince na prvním místě. Na tuto snahu doplatil Jan Kuneš. Ten v první zatáčce najel na břeh, který ho katapultoval na speciál Jirky Rezka. Tomu se tak na chvíli naskytl pohled, do očí Jana Kuneše. Závod byl samozřejmě ihned zastaven červenou vlajkou a vozy se začaly znovu rovnat na start. Bohužel už bez Kártu Kuneše, který měl zničenou ochrannou mříž. Odstoupil také Bořek Reich. Opakovaný start se již naštěstí povedl bez problémů. Ihned po startu odstoupil Sláva Ducháček. Do vedení se dostal Ondřej Šlechta, který si v průběhu rozjížďky vyjel malý náskok. Na druhém místě se ztrátou 5s projel Martin Šimánek a na třetím místě Marek Honzík.

Druhé rozjížďky začaly úderem nedělní osmé hodiny ranní a nejlépe si vedl Ondřej Šlechta. Skvělý výkon ale předvedl Jan Kuneš, ten dokázal klidnou a taktickou jízdou dojet na druhém místě, a to startoval z předposlední pozice! O třetí místo bojoval Jiří Rezek se Slávou Ducháčkem, a nakonec se radoval první jmenovaný.

Do třetí rozjížďky již nemusel nastoupit Ondra Šlechta, přesto se ale na trať vydal, nevedlo se mu ovšem tak dobře jako v předešlých dvou rozjížďkách a dojel na čtvrtém místě.  Nejlépe odstartoval Jan Kuneš, toho ale ve druhé zatáčce předjel Sláva Ducháček a s přehledem si dojel pro první místo. Druhý dorazil do cíle Jan Kuneš a cílovou fotobuňku protnul na třetím místě Jiří Rezek.

Finálové jízdy se jely na sedm kol a do první zatáčky vlétl jako neřízená střela Jan Kuneš. Ten si v průběhu jednotlivých kol vyjel náskok 3s, a dojel si pro první místo. Druhý dojel Sláva Ducháček a třetí místo patřilo Ondrovi Šlechtovi, pro kterého bylo třetí místo na domácí trati spíše zklamáním. Finálovou jízdu bohužel nedokončil domácí borec, Zdeněk Limon, který v třetím kole urazil zavěšení svého vozu. I přesto mu patří obdiv, že se závodu zúčastnil.

Závodu v Poříčí nad Sázavou nic nechybělo. Počasí vyšlo na jedničku, divácká kulisa byla skvělá, časový harmonogram vyšel, doprovodný program nikoho nezklamal a stánků s občerstvením bylo také dostatek. A už nyní se těšíme na závod v roce 2012.