Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Nová sezóna Kartcrossu odstartovala

13.04.2011 | Autor: Petr Šulčík
Nová sezóna Kartcrossu odstartovala
O tom, že se na prvním závodu MMČR v rallycrossu sešli i účastníci Mascom Cupu jste určitě poznali podle výsledků níže uveřejněných. Pojďme si ale popsat, co se na sosnovském oválu vlastně odehrávalo právě v této divizi.

O tom, že se na prvním závodu MMČR v rallycrossu sešli i účastníci Mascom Cupu jste určitě poznali podle výsledků níže uveřejněných. Pojďme si ale popsat, co se na sosnovském oválu vlastně odehrávalo právě v této divizi.

Určitě první dobrou zprávou je rozšíření počtu startujících, těch se na startu sešlo hned 15 a toto množství, vzhledem k hromadnému startu všech najednou, slibovalo zajímavou podívanou. Druhou dobrou zprávou je bezpochyby vyrovnanost jezdeckého pole. Odchod suverénního Romana Poláka tomuto cupu, bezpochyby „pomohl“ a o vítězství teď bude bojovat hned několik jezdců. Třetí dobrou zprávou je bezpochyby rychlost nováčků. Kdo by čekal, že nováčkové za volantem Kartu nebudou stíhat „ostřílenějším“ jezdcům, mýlil se. Robert Škola jn., Sláva Ducháček a další bojovali na čele jezdeckého pole již od začátku a příjemně tak překvapili.

Závod pro jezdce Kartcrossu začal v brzkých ranních hodinách volným tréninkem, toho se zúčastnili všichni jezdci a poprvé tak mohli zkusit kvalitu sosnovského asfaltu a šotoliny. Oproti jezdcům rallycrossu, nejeli jezdci kartcrossu Jocker lap, což je vzhledem k bezpečnosti rozumnou volbou.

Po měřených trénincích se jezdci začali pomalu připravovat na první rozjížďky. Startovat v chumlu 15-ti rozzuřených bugginek není sranda a tak hned v první zatáčce bylo trochu horko. Vše ale dobře dopadlo a tak se první jízda obešla bez větších incidentů.

O co „nudná“ byla první jízda, o to dramatičtější byla jízda druhá. Zde se po vjezdu na šotolinovou část přetočil Petr Novák a za nim jedoucí Tomáš Racek již neměl moc šancí se vyhnout. V plné rychlosti tak narazil do vozu Nováka a byl katapultován do vzduchu. Naštěstí se ukázalo, že první funkční crash test Kartu proběhl na jedničku a ani jednomu z jezdců se nic vážného nestalo.

Třetí rozjížďka již proběhla bez větších incidentů a tak jsme se mohli těšit na finále. Adeptů na vítězství bylo hned několik, ale první zatáčka rozdala karty poměrně jasně. Velký chumel jezdců, hodně adrenalinu, tep na vrcholu…. to by bylo, aby nebylo… a bylo. Ze zadu přilétl Roman Zwiefelhofer, který postrčil jezdce před sebou a řetězová reakce na sebe nenechala dlouho čekat.  Cca polovina jezdců tak odjela správným směrem, druhá tápala a snažila se na správný směr odjezdu z první zatáčky přijít . Vše se nakonec povedlo a tak se finálová jízda zdárně dokončila v pořadí Ondra Šlechta, Jan Kuneš a Sláva Ducháček.

Dodatečně byl ještě diskvalifikován Roman Zwiefelhofer a Jiří Rezek, kteří byli nakonec klasifikování až na konci výsledkové listiny.