Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mascom Cup 2011 ve své polovině

25.07.2011 | Autor: Petr Šulčík
Mascom Cup 2011 ve své polovině
Tak a je to, seriál závodů s názvev Mascom cup 2011 je v polovině. Moravské Přibice přivítaly minulou neděli jezdce divize Kartcross a tak se mohlo začít bojovat o vavříny.

 

Tak a je to, seriál závodů s názvev Mascom cup 2011 je v polovině. Moravské Přibice přivítaly minulou neděli jezdce divize Kartcross a tak se mohlo začít bojovat o vavříny.

Na startovní čáru se tentokrát postavilo pouze 11 jezdců. Toto nízké číslo možná  zapříčinila trať v Přibicích, která nepatří mezi ty oblíbenější, možná je za nízkým počtem startujících prázdninové období a naplánované dovolené, nebo třebas kolidování tohoto závodu se Zónovým mistrovstvím v rallycrossu, které se jelo v Maďarsku.

Počasí se po závodu v Nové Pace radikálně změnilo, horko, vyprahlá trať a prach doprovázeli jednotlivé měřené tréninky ale i samotné rozjížďky. Mezi horké favority bezesporu patřil vedoucí muž průběžného šampionátu Ondra Šlechta, ten se první den trápil s nastavením podvozku svého kartu. Mezi velké favority se zařadil i Jan Kuneš, ten se po bodovém půstu z Přerova chtěl vytáhnout a dle svých slov přijel do Přibic vyhrát. Boj o třetí příčky byl otevřený a na trati to bylo vidět.

Měřené tréninky ukázaly vyrovnanost jezdců divize Kartcross a tak jsme se mohli těšit na první rozjížďku. Ta začala s mírným zpožděním oproti časovému harmonogramu ale ani to nezabránilo Janu Kunešovi k získání prvního místa.  Na druhé místě doje v první jízdě stále se zlepšující Jiří Rezek a pro třetí místo si dojel Ondřej Šlechta.

Druhá rozjížďka probíhá již v neděli ráno, jezdci mají mírně nakropenou trať a do čela se po startu dere Ondra Šlechta, v pravé vracečce je však delší na brzdy a na první místo, které si uhájí až do cíle, jde Jan Kuneš. Ondra Šlechta je druhý a pro třetí místo si dojíždí Milan Svoboda. Třetí rozjížďka je jako přes kopírák první, vítězí Jan Kuneš, který vyhrává vše co může a do finále jde z prvního místa bez ztráty kytičky. Pro druhé místo si dojíždí Jiří Rezek a třetí místo patří Ondrovi Šlechtovi.

Finále je tu, Jan Kuneš se ujímá vedoucí pozice a v průběhu finále si vypracovává i malý náskok. Druhé místo si v klidu hlídá Ondřej Šlechta a bezhlavě neútočí na prvního Kuneše. Pro třetí místo si dojíždí Milan Svoboda.

Slunečný závod v Přibicích je tedy za námi. Jan Kuneš se může radovat ze suveréního vítězství ale radost mu nemusí vydržet dlouho. Již tento víkend se totiž jede další závod a to v Poříčí nad Sázavou. Tato trať je pro Ondru Šlechtu tratí domácí a tak zde nebude chtít nechat svou kůži zadarmo. A i z tohoto důvodu nemůžete v Poříčí nad Sázavou chybět ani vy….